Έβρος Σουφλίου – Δόξα Δράμας 4-4

ΕΒΡΟΣ ΣΟΥΦΛΙΟΥ – ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ  4 – 4
Θύμισαν αγγλικό πρωτάθλημα

Ένα παιχνίδι στο οποίο όσοι βρέθηκαν στο γήπεδο «Δημήτρης Μπακιρτζής» απόλαυσαν σκορ και θέαμα, ο ήδη υποβιβασμένος Έβρος Σουφλίου υποχρέωσε την δόξα δράμα σε ισοπαλία με σκορ 4-4, θυμίζοντας περισσότερο αγώνα του Αγγλικού πρωταθλήματος.

Οι γηπεδούχοι έπαιξαν χωρία να έχουν αν χάσουν κάτι, σ’ αντίθεση με τους «Μαυραετούς» που ήταν πολύ μέτριοι κύρια στην άμυνά τους και φαίνεται έχοντας το μυαλό τους στο παιχνίδι της Τετάρτης για το κύπελλο ερασιτεχνών. Μάλιστα οι Εβρίτες προηγήθηκαν και με 4-2, αλλά στο τέλος οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν και να κρατήσουν τα προσχήματα.

3’ Ο Γαϊδαρτζής πετυχαίνει το οποίο ακυρώνεται σαν οφ σαίτ.

7’ Ο Ζυγκερίδης με μπάσιμο αιφνιδιάζει την άμυνα της Δόξας και με σουτ μέσα από την περιοχή κάνει το 1-0.

22’ Κεφαλιά του Χαριτωνίδη η μπάλα χτυπάει στο δοκάρι του Μπινόπουλου και στην επιστροφή ο Γαϊδαρτζής πιάνει το σουτ που φεύγει άουτ.

25’ Σέντρα του Μαρκόπουλου, με κεφαλιά ο Γαϊδαρτζής κάνει το 1-1.

28’ Ο Γαϊδαρτζής πιάνει την κεφαλιά για να αποκρούσει σωτήρια ο Μπινόπουλος.

42’ Ωραία σέντρα από τον Σάντος και μέσα στην περιοχή ο Κουμπρόγλου με κεφαλιά νικάει τον Μπινόπουλο και κάνει το 1-2.

43’ Δυνατή κεφαλιά από την μικρή περιοχή του Γαϊδαρτζή θεαματικά αποκρούει και πάλι ο Μπινόπουλος.

47’ Σουτ από τους γηπεδούχους, ασταθής απόκρουση από τον Μένκα και ο Τσελέπης με νέο σουτ κάνει το 2-2.

70’ Από απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ των γηπεδούχων, η μπάλα κτυπάει στον Χαριτωνίδη και γίνεται το 3-2.

74’ όπως και στο 2-1, ασταθής απόκρουση από τον Μένκα και πάλι ο Ζυγκερίδης με κοντινό σουτ κάνει το 4-2.

87’ Σέντρα από τους Δραμινούς και ο Μαρκόπουλος με κεφαλιά κάνει το 43.

89’ Νέα σέντρα από τους φιλοξενούμενους και ο Γαϊδαρτζής με νέα κεφαλιά κάνει το 4-4.

Διαιτήτευσαν οι κ.κ. Κιγιτζή, Δημητριάδης, Γκιόση (ΕΠΣ Θράκης).

ΕΒΡΟΣ ΣΟΥΦΛΙΟΥ (Στ. Μιχαηλίδης): Μπινόπουλος, Μπάμνιος, Πετκίδης, Λειβαδιώτης, Λίτσιος, Χιζανασβίλι, Δροσάκης, Μερτίκας, Τσελέπης, Μεμέτ Εμρέ (55’ Κουτσούλας), Ζυγκερίδης.

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Κ. Βασιλακάκης): Μένκα, Βιτλής, Γκαρακλίδης, Μουτεσίδης (46’ Κελεσίδης, 71’ Αθανασιάδης), Χαριτωνίδης, Σπάσιτς (17’ λ.τ. Ντος Σάντος), Παπαζούδης, Παπαδόπουλος Μ., Γαϊδαρτζής, Κουμπρόγλου, Μαρκόπουλος.