Ακρίτας κ. Νευροκοπίου – Χατζηδήμοβο Βουλγαρίας 0-0

Ακρίτας κ. Νευροκοπίου- Χατζηδήμοβο   Βουλγαρίας 0-0
Μπορούσε και καλύτερα ο Ακρίτας κ. Νευροκοπίου.

Λευκή ισοπαλία παραχώρησε η ομάδα του Ακρίτα κάτω Νευροκοπίου σήμερα το απόγευμα στις 6.00 με το Χατζηδήμοβο  της Βουλγαρίας ομάδα Γ εθνικής της Βουλγαρίας .

ο Αγώνας ήταν ισορροπημένος και στα δύο ημίχρονα στο πρώτο ημίχρονο είχε μεγαλύτερη κατοχή της μπάλας ο Ακρίτας κάτω Νευροκοπίου αλλά η ομάδα του Χατζηδημοβου ήταν αυτή που είχε ένα δοκάρι και σε όλη τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου είχε 2-3 καλές φάσεις .Ενώ ο Ακρίτας κάτω Νευροκοπίου παρουσιάστηκε καλός στο πρώτο ημίχρονο αλλά στο δεύτερο ημίχρονο έχει κι αυτός ένα οριζόντιο δοκάρι με το Χριστιανίδη ενώ στο τελευταίο δεκαπεντάλεπτο μπορούσε να είχε πάρει τον αγώνα εάν ο Κεσίδης δεν έχανε δύο καλές  ευκαιρίες  οι οποίες φύγανε ελάχιστα άουτ 65’ και 68’. Μία κεφαλιά ο Τολμαιδης 78’ και δύο καλές ευκαιρίες μία με τον Κεσίδη 85’  και μία με τον Παισίδη 79’  που θα μπορούσε να πάρει άνετα το παιχνίδι.

Σε γενικές γραμμές ο Ακρίτας έδειξε πολύ καλό πρόσωπο με πρωταγωνιστές τους νέους παίκτες που δοκίμασε στο δεύτερο ημίχρονο ο προπονητής Δημήτρης Βασιλειάδης που έμεινε και ευχαριστημένος από την απόδοσή τους κυρίως  από τον Ταμπουρίδη στο πρώτο ημίχρονο οποίος βγήκε λόγω τραυματισμού στο θώρακα μετά από μια αγκωνιά ενός αντιπάλου από τον Παισιδη  τον Γαλόπουλο Ζαχαρία  αλλά και τον πλέον «έμπειρο» σε εισαγωγικά Μουζενιτωφ  ο οποίος είχε παίξει και στο περσινό πρωτάθλημα.

Πολύ καλός ο τερματοφύλακας Χαριζανοφ που επενέβη μόνο  όπου χρειαζόταν και έδειξε ότι είναι ένας τερματοφύλακας που μπορεί φέτος να βοηθήσει τον Ακρίτα κάτω Νευροκοπίου στο πρωτάθλημα της Α1 Ερασιτεχνικής , η ομάδα του Δημήτρη Βασιλειάδη θα συνεχίσει τις προπονήσεις την Τρίτη το απόγευμα αφού έχει δώσει ρεπό στους ποδοσφαιριστές για το Δεκαπενταύγουστο και στη συνέχεια την Τετάρτη θα υποδεχθεί στο κάτω Νευροκόπι το Απόγευμα την ομάδα των Σιταγρών.

Διαιτητικη  τριαδα: ΜΑΜΣΑΚΟΣ , Κεσαπίδης, Οικονομίδης