ΑΛΜΩΠΟΣ ΑΡΙΔΑΙΑΣ – ΔΟΞΑ ΠΡΟΣΚΥΝΗΤΩΝ 1 – 1

ΑΛΜΩΠΟΣ ΑΡΙΔΑΙΑΣ – ΔΟΞΑ ΠΡΟΣΚΥΝΗΤΩΝ  1 – 1

Από ένα ημίχρονο

Χωρίς νικητή οληρώθηκε η αναμέτρηση ανάμεσα στον Αλμωπό Αριδαίας και την Δόξα Προσκυνητών, με το τελικό αποτέλεσμα να είναι 1-1. και με τις δύο ομάδες να έχουν από ένα ημίχρονο, στο πρώτο οι φιλοξενούμενοι και στην επανάληψη οι γηπεδούχοι, κάτι που κρίνεται δίκαιο σύμφωνα με την απόδοση και των δύο ομάδων.

Το γκολ

34’ Ο Βάσκος με πλασέ μέσα από την περιοχή κάνει το 0-1.

65’ Μετά από σύγχυση στην άμυνα των Κομοτηναίων, ο Γ. ελευθεριάδης με κοντινό σουτ το 1-1.

Διαιτήτευσαν οι κ.κ. Παυλίδης (Ημαθίας), Μηνούδης, Σαλτσίδης (Πιερίας).

ΑΛΜΩΠΟΣ ΑΡΙΔΑΙΑΣ (Γ. Τυριακίδης): Χρήστου, Ελευθεριάδης Θ. (72’ Παντελίδης), Παπασυμεών, Μουρατίδης, Ρογκότης, Μπρέγκου, Παπαευθυμίου, Ελευθεριάδης Γ., Αλαμάνης (52’ Ζαρογιάννης), Τσιμτσιρίδης (52’ Αλμπάνης), Κοβάτσης.

ΔΟΞΑ ΠΡΟΣΚΥΝΗΤΩΝ (Γ. Πουρλιάγκας): Αγγελόπουλος, Δημητριάδης, Κελεσίδης, Σιδηρόπουλος, Λέφης, Τρίχας, Μόσχος, Φουρκάν, Κεϊτά (74’ Καμζέλας), Κατσαρός (83’ Ιωαννίδης), Βάσκος.