ΑΠΕ ΛΑΓΚΑΔΑ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ 5 – 0

ΑΠΕ ΛΑΓΚΑΔΑ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ  5 – 0

Έβγαλε πεντάσφαιρο και κλείδωσε οριστικά την παραμονή

Παίζοντας χωρίς άγχος και με ένα αντίπαλο που είχε ήδη υποβιβαστεί, η ΑΠΕ Λαγκαδά επικράτησε με το ευρύ σκορ 5-0 του Εθνικού Αλεξανδρούπολης και πλέον αρχίζει τον προγραμματισμό για την επόμενη χρονιά που την βρει και πάλι να αγωνίζεται στο πρωτάθλημα της Γ Εθνικής κατηγορίας. Το παιχνίδι δεν αντέχει σε κριτική καθώς οι γηπεδούχοι είχαν την υπεροχή σ’ όλη την διάρκεια του αγώνα, πετυχαίνοντας δύο τέρματα στο πρώτο ημίχρονο και άλλα τρία στην επανάληψη.

Τα γκολ

17’ Κρυστάλλης 1-0, 34’ Καρασταύρου 2-0, 62’ Κρυστάλλης 3-0, 64’ Βεϊδαμενίδης 4-0, 72’ Ντούγκα 5-0.

Διαιτήτευσαν οι κ.κ. Σφέτσιας (Σάμου), Παπαλίτσας, Στεφάνης (Καρδίτσας).

ΑΠΕ ΛΑΓΚΑΔΑ (Θ. Γιαμουρίδης): Καλογεράκης, Λεμονής, Πολίτης,  Αθανασίου (69’ Λαβιδάς), Καραμανλής (76’ Καρατζιάς), Σακαλής, Ντούνγκα, Παναγιωτούδης, Κρυστάλλης (65’ Ξανθόπουλος), Καρασταύρου, Βεϊδαμενίδης.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ (Γ. Σαργιαννίδης): Χαραλαμπίδης, Πελτέκης, Κατρανίτσας, Τζωρμπατζίδης, Ζούπας, Χελιδόνης, Σιμτσάκης, Μαμούτ (51’ Κυριζάκης), Γκαϊδατζής, Τορομανίδης (65’ Πιλτικάκης), Ταμουρλίδης.