ΑΠΕ ΛΑΓΚΑΔΑ – ΕΘΝΙΚΟΣ Ν. ΑΓΙΟΝΕΡΙΟΥ 1 – 1

ΑΠΕ ΛΑΓΚΑΔΑ – ΕΘΝΙΚΟΣ Ν. ΑΓΙΟΝΕΡΙΟΥ  1 – 1

Λύτρωση στο 90’

Στο τελευταίο λεπτό της κανονικής διάρκειας του παιχνιδιού, η ΑΠΕ Λαγκαδά κατάφερε να αποφύγει την εντός έδρας ήττα από τον Εθνικό Ν. Αγιονερίου, σ’ ένα παιχνίδι που οι γηπεδούχοι είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων από την αρχή μέχρι την λήξη του, με το τελικό αποτέλεσμα να είναι 1-1.

Οι Κιλκισιώτες προηγήθηκαν πάντως στο σκορ, κόντρα στη ροή του ματς και… άγγιζαν το διπλό μέχρι τις καθυστερήσεις. Το 0-1 για την ομάδα του Γιώργου Γεωργιάδη πέτυχε στο 49΄ με σουτ ο νεαρός Φραγκής, ενώ στο 94΄ οι γηπεδούχοι λυτρώθηκαν με σουτ του Βεϊδαμενίδη, μετά από ωραία ατομική ενέργεια (η μπάλα βρήκε πρώτα το δοκάρι), για το τελικό 1-1 εν μέσω έξαλλων πανηγυρισμών. Η ομάδα του Γιάννη Παγώνη πίεσε στο πρώτο ημίχρονο και στο τελευταίο δεκάλεπτο, χάνοντας πολλές ευκαιρίες μπροστά στον θετικότατο γκολκίπερ Γουναρίδη. Συγκεκριμένα, απείλησαν οι Βασαϊτης (77΄), Τσερκέζης (80΄) και Κωνσταντινίδης (85΄), ενώ ο Λαγκαδάς ζήτησε δυο πέναλτι, σε ανατροπές του Βεϊδαμενίδη (35΄ και κυρίως στο 70΄).

Διαιτήτευσαν οι κ. κ. Μανάσης Κ, Μανάσης Μ., Κωτούλας (ΕΠΣ Τρικάλων).

ΑΠΕ ΛAΓΚΑΔΑ (Γ. Παγώνης): Καλογεράκης, Βασαϊτης, Πολίτης, Αθανασίου, Σακαλής, ΤΣΕΡΚΕΖΗΣ, ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥΔΗΣ, Σαράφογλου (65΄ Καρασταύρου), ΞΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ (70΄ Γκούντας), ΒΕΪΔΑΜΕΝΙΔΗΣ, Κράββαρης (70΄ Κωνσταντινίδης).

ΕΘΝΙΚΟΣ Ν. ΑΓΙΟΝΕΡΙΟΥ (Γ. Γωργιάδης): ΓΟΥΝΑΡΙΔΗΣ, Μπούζουρας (65΄ Μενικάλι), Κιόρτσης, Κοντσίδης, Μιλκούδης, Μητσιός (46΄ Γκέρτσος), ΦΡΑΓΚΗΣ (80΄ Μαυροκεφαλίδης), Πιπινίκας, Υψηλός, ΚΑΡΑΣΙΜΟΣ, Δρόσος.