ΑΠΕ ΛΑΓΚΑΔΑ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΕΡΡΩΝ (Διεκόπη λόγω ομίχλης)

ΑΠΕ ΛΑΓΚΑΔΑ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΕΡΡΩΝ (Διεκόπη στο 47’ λόγω ομίχλης)

Διεκόπη λίγο πριν το 47ο λεπτό η αναμέτρηση της ΑΠΕ Λαγκαδά με την FC Serres για την 14η αγωνιστική της Γ΄ Εθνικής και ενώ το σκορ ήταν 1-0 με τέρμα του Κράββαρη στο 13’ (σέντρα ο Πολίτης) υπέρ των γηπεδούχων, καθώς η πυκνή ομίχλη «σκέπασε» τόσο το γήπεδο, όσο και την ευρύτερη περιοχή, με αποτέλεσμα να μην είναι δυνατόν να παιχθεί ποδόσφαιρο και ο διαιτητής Παπαβασιλείου από τον Σύνδεσμο Δωδεκανήσου αποφάσισε να μην συνεχιστεί το ματς.

Η περιοχή άλλωστε είναι συνυφασμένη με το φαινόμενο της ομίχλης, καθώς βρίσκεται σε κοντινή απόσταση η λίμνη Κορώνεια η Λαγκαδά.

Έτσι και αλλιώς από την στιγμή που και στο γήπεδο δεν υπάρχουν προβολείς, ακόμη

και να περίμενε μήπως καθαρίσει το τοπίο, στην συνέχεια θα κρυβόταν ο ήλιος και

ο αγώνας δεν θα μπορούσε να διεξαχθεί.

Σύμφωνα πάντως με τον ΚΑΠ, από την στιγμή που ο αγώνας διεκόπη λόγω καιρικών

συνθηκών, συνεχίζεται την επόμενη ημέρα την ίδια ώρα, οπότε λογικά οι δύο ομάδες

ανανεώνουν το ραντεβού τους για την Δευτέρα στις 15:00 για τα υπόλοιπα περίπου

43 λεπτά (οι φίλαθλοι παρακολουθούν κανονικά τη συνέχεια με το χθεσινό απόκομμα εισιτηρίου).

Διαιτήτευσαν οι κ. κ. Παπαβασιλείου (Δωδ/σου), Χριστάκογλου, Μαλανδρής (Χαλκιδικής).

ΑΠΕ ΛΑΓΚΑΔΑ (Θ. Γιαμουρίδης): Καλογεράκης, Καρατζιάς (λ.τ. 15’ Παπαναστασίου), Πολίτης, Σακκαλής, Λαβιδάς, Καρασταύρου, Λεμονής, Παναγιωτούδης, Ξανθόπουλος, Βεϊδαμενίδης, Κράββαρης.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΕΡΡΩΝ (Σ. Αναστασιάδης): Μπαχταρλίεφ, Παπαδόπουλος, Σαϊνατούδης, Κασμερίδης, Μερεσιώτης, Αγγελίδης, Κούτλας, Παπίτσας, Ντούνγκα, Κρυστάλλης, Γεωργιάδης.