ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ 2 – 0

Kalamaria

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ  2 – 0

Μόνοι πρώτοι οι «κοκκινόμαυροι»

Με τον καλύτερο τρόπο εκμεταλλεύτηκαν οι «Πόντιοι» το υποχρεωτικό ρεπό της Δόξας Δράμας, καθώς με αντίπαλο τον Απόλλωνα Παραλιμνίου επικράτησαν με σκορ 2-0, στο τελευταίο παιχνίδι μέσα στην έδρα τους για το 2016. Επίσης να σημειωθεί ότι οι «κοκκινόμαυροι» περιμένουν την εκδίκαση στο Διαιτητικό Δικαστήριο της ΕΠΟ για την τιμωρία τους με μηδενισμό και –3 βαθμούς στο παιχνίδι της πρεμιέρας μέσα στα Γρεβενά.

18’ Μακρινό σουτ του Τριανταφύλλου, λίγο άουτ.

19’ Σουτ του N’ Λουντούλου μέσα από τη μεγάλη περιοχή, η μπάλα κοντράρει στα σώματα και καταλήγει κόρνερ.

22’ Αριστερό διαγώνιο σουτ του Κυβελίδη μέσα από τη μεγάλη περιοχή, ελάχιστα άουτ.

22’ Ο Λιάρας προσπαθεί να κάνει το σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή αλλά την τελευταία στιγμή οι αμυντικοί του Απόλλωνα διώχνει τη μπάλα.

27’ Σέντρα του Ζώτου από τα δεξιά, ψηλοκρεμαστή κεφαλιά του Κυβελίδη και 1-0 για του κοκκινόμαυρους.

36’ Έπειτα από σέντρα του N’ Λουντούλου, προκαλείτε σύγχυση στην άμυνα των φιλοξενούμενων αλλά κανένας παίκτης του Απόλλωνα δε κατάφερε να βρει τη μπάλα.

40’ Σουτ του Συμελίδη, μετά από πλεονέκτημα σε σκληρό φάουλ πάνω στον Ν’ Λουντούλου, καταλήγει άουτ.

45+1’ Πολύ όμορφο, ψηλοκρεμαστό σουτ του Γεωργιάδη από τα δεξιά, βρίσκει στο οριζόντιο δοκάρι του Μπρόκου.

49’ Σέντρα του Ζώτου από τα δεξιά, ο Μπρόκος προλαβαίνει να διώξει με γροθιές τη μπάλα προ του Κυβελίδη.

51’ Ωραίος ελιγμός του Πόποβιτς, σουτ του Κροάτη καταλήγει άουτ.

59’ Σουτ του Πόποβιτς από το ύψος της μεγάλης περιοχής, ελάχιστα άουτ.

65’ Ευθύβολο σουτ του N’ Λουντούλου, καταλήγει απευθείας στην αγκαλιά του τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων.

71’ Σέντρα του Πόποβιτς από τα δεξιά, κεφαλιά του Κυβελίδη από πολύ κοντά αλλά ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων αποκρούει τη μπάλα.

76’ Σέντρα από αριστερά του Ν’ Λουντούλου, κεφαλιά του Πόποβιτς, από την περιοχή,  μπλοκάρει ο Μπρόκος

80’ Φάουλ από αριστερά ο Μεντής, στο δεύτερο δοκάρι κεφαλιά πάσα του Παναγιωτίδη μπλοκάρει ο Καλογεράκης.

86’ Συρτή πάσα Συμελίδη από τα δεξιά, σουτ του Κυβελίδη μπλοκάρει ο τερματοφύλακας.

90+1’ Πολύ ωραία συνεργασία Ν’ Λουντούλου και Πόποβιτς, με τον Κροάτη επιθετικό να σουτάρει μέσα από τη μεγάλη περιοχή και να πετυχαίνει ένα πολύ όμορφο γκολ για την ομάδα του στις καθυστερήσεις, 2-0.

Διαιτήτευσαν οι κ.κ. Μπαϊραμίδης, Ιωαννίδης, Μπαλιάγκας (ΕΠΣ Κοζάνης).

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ  (Δ. Καλαϊτζίδης): Καλογεράκης, Αμαραντίδης, Κυβελίδης, Λιόνης (83’ Δαλιανόπουλος), Καπίας, Ζώτος, Γεωργιάδης, Ταβάρες, Συμελίδης, N’ Λουντούλου, Πόποβιτς.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ (Π. Δημητρίου): Μπρόκος,  Κοσμίδης, Γαλακτερός, Μερεσιώτης, Παναγιωτίδης, Τριανταφύλλου Κ., Λιάρας, Ρούμπος, Καρακούτης ( 76’ Τριανταφύλλου Δ.), Ναλμπάντης, Τάκας (44’ Μεντής).