ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ – Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑ 1 – 5

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ – Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑ  1 – 5

Ο απόλυτος διασυρμός για τους «Πόντιος»

Κανείς δεν μπορούσε να πιστέψει αυτό που είδε στο γήπεδο της Καλαμαριάς, όπου ο Απόλλων υπέστη τον απόλυτο διασυρμό, χάνοντας με σκορ 1-5 από την πολύ ομάδα της Καβάλας, με τους «Πόντιους» πλέον να μην βλέπουν φως στο τούνελ και να αναμένονται σίγουρα εξελίξεις όχι μόνο στο θέμα προπονητή, αλλά και σε διοικητικό επίπεδο, κάτι που θα κριθεί στην Γενική Συνέλευση των μελών του συλλόγου την Δευτέρα.

Σ’ ότι αφορά το παιχνίδι, παρά το ότι οι «Κοκκινόμαυροι» προηγήθηκαν νωρίς, έδειξαν μεγάλες αδυναμίες αμυντικά και επιθετικά και δίκαια η Καβάλα πήρε μία άνετη νίκη.

3’ Δοκάρι για τη Καβάλα με τον Μπάτζιο, έπειτα από εκτέλεση φάουλ. Στην επαναφορά οι παίκτες της Καβάλας δε κατάφεραν να σκοράρουν.

6’ Ανατροπή του Παπαδημητρίου από τον Αθανασίου, το πέναλτι εκτελεί ο Μωϋσίδης και κάνει το 1-0. Σε αυτή τη φάση ο τερματοφύλακας της Καβάλας αντίκρισε την κίτρινη κάρτα.

16’ Μετά από κόντρες, ο Πτηνόπουλος πλασάρει, με εξουδετερωμένο τον Κωνσταντίνου και κάνει το 1-1. Έντονες διαμαρτυρίες από τους παίκτες του Απόλλωνα για offside.

21′ Γυρνάει τούμπα το ματς η Καβάλα. Έπειτα από πέναλτι που κάνει ο Μωϋσίδης στον Καζάκη, ο Παπαδόπουλος αναλαμβάνει την εκτέλεση και κάνει το 1-2.

23’ Στην Αντεπίθεση ο Έβρος με τον Εμρέ ,ο Ζυγκερίδης πήγε να πιάσει το σουτ τον πρόλαβε ο Μπαρμπαγιάννηςκαι έδιωξε.

45’ Διαγώνιο σουτ από τον Πτηνόπουλο, απόκρουση από τον Κωνσταντίνου και στην επαναφορά η κεφαλιά του Δουμάνη σταματάει στη γραμμή έπειτα από σωτήρια επέμβαση του γκολκίπερ των κοκκινόμαυρων.

62’ Πολύ ωραία ενέργεια από τους επιθετικούς των Αργοναυτών, πάσα του Παπαδόπουλου στον αμαρκάριστο Ασημάκη, με τον τελευταίο να πλασάρει και να πετυχαίνει το 1-3.

64’ Εκτέλεση φάουλ από τον Προβατίδη, μπλοκάρει σταθερά ο Αθανασίου.

68’ Σκαφτή πάσα από τον Παπαδόπουλο, ψηλοκρεμαστό πλασέ του Δουμάνη στα δίχτυα του Αθανασίου, 1-4.

90’ Ο Καζάκης με σουτ κάνει το τελικό 1-5.

Διαιτήτευσαν οι κ. κ. Δραγάτης, Γούτας, Χριστάκογλου (ΕΠΣ Χαλκιδικής).

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Απ. Παππάς): Κωνσταντίνου, Μπουλγουρίδη, Τριανταφυλλίδης, Σαμαρόπουλος, Μωυσίδης, Κουκουλέκης, Μουτζούρης (40’ Αθανασιάδης), Μάντζιος, Παπαδημητρίου, Προβατίδης, Τσαούσης (46’ Μήτσικας).

Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑ (Κ. Ανυφαντάκης): Αθανασίου, Σταματόπουλος, Μαργαρίτης, Λιόλιος, Δέντσας, Παληγεώργος (78’ Κανούλας), Παπαδόπουλος, Μπάτζιος, Πτηνόπουλος (50’ Ασημάκης), Δουμάνης (75’ Τουμανίδης), Καζάκης..