ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ 1 – 0

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ  1 – 0

Ένα αυτογκολ έκρινε το «τρίποντο»

Πραγματοποιώντας μέτρια έως κακή εμφάνιση ο Απόλλων Καλαμαριάς κατάφερε να πάρει τη νίκη με σκορ 1-0 επί του Ηρακλή Αμπαλοκήπων που τον δυσκόλευσε στο πρώτο ημίχρονο που πέρασε χωρίς μία σημαντική φάση. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι κατάφεραν πετύχουν τέρμα από αυτογκολ του Βόσδου στην προσπάθεια να αποκρούσει, ενώ οι «Κοκκινόμαυροι» είχαν και άλλες ευκαιρίες για να αυξήσουν τον δείκτη του σκορ χωρίς όμως αποτέλεσμα.

48’ Παράλληλη σέντρα του Ευσταθίου μέσα στη μεγάλη περιοχή του Ηρακλή Αμπελοκήπων, με τον Βόσδου να κάνει τη προβολή για να απομακρύνει αλλά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

53’ Μπαλιά του Γιαξή στην πλάτη της άμυνας για τον Γεωργίου, ο οποίος άνοιξε το κοντρόλ και οι φιλοξενούμενοι προλαβαίνουν να διώξουν.

54’ Κόρνερ Πολιανίδη, κεφαλιά του Νταμαρλή ελάχιστα άουτ.

68’ Ωραία ενέργεια του Ευσταθίου από τα δεξιά, παράλληλη σέντρα στη μικρή περιοχή των φιλοξενούμενων, κεφαλιά του Γεωργίου ελάχιστα άουτ.

75’ Μακρινό ευθύβολο σουτ του Παπαδημητρίου, μπλοκάρει ο Κωνσταντίνου.

90’ Σέντρα Ευσταθίου από τα αριστερά, ευθύβολο σουτ στην κίνηση από το Γεωργίου ελάχιστα άουτ.

Διαιτήτευσαν οι κ.κ. Πουλικίδης, Τσακίρης (Δράμας), Βερνέζης (Καβάλας).

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γ. Πολλαετίδης): Κωνσταντίνου, Πολιανίδης, Τσαούσης, Νταμαρλής, Μάντζιος, Γιαξής, Παπαδόπουλος, Τσουκάνης, Ζανέττου (73’ Κανούλας), Γεωργίου (90’ Γιώργης), Ευσταθίου (90+3’ Βιλανάκης).

ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ (Ν. Παπανώτας): Ζιάκκας, Καραπέτρος, Βοσνιάδης (46’ Παπαδημητρίου), Ιωαννίδης, Παναγιωτίδης, Βόσδου (56’ Χιονίδης), Μαχρίδης, Ζιγκερίδης (51’ λ.τ. Σαπιασβίλι), Φωτιάδης, Ντουτσαρίδης, Λιόνης.