ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ – ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ 1 – 0

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ – ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ  1 – 0

Φτωχό το σκορ για τους «κοκκινόμαυρους»

Καλύτερος στο πρώτο ημίχρονο ο Απόλλων, προηγήθηκε με γκολ του Ν Λουντούλου από τα αποδυτήρια και είχε άλλες τρεις καλές ευκαιρίες για να ανεβάσει το δείκτη του σκορ. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Απόλλων είχε και πάλι τον έλεγχο του αγώνα, ωστόσο δεν κατάφερε να πετύχει δεύτερο γκολ. Από την άλλη, ο Καμπανιακός κινήθηκε σε ρηχά νερά και δεν απείλησε καθόλου την άμυνα των γηπεδούχων.

Αξίζει να σημειωθεί πως οι γηπεδούχοι τελείωσαν τον αγώνα χωρίς τον προπονητή τους Δημήτρη Καλαϊτζίδη, ο οποίος αποβλήθηκε από τον διαιτητή της αναμέτρησης. Ο κύριος Κουμπαράκης δεν έδωσε χέρι υπέρ του Απόλλωνα κοντά στη γραμμή του πλαγίου άουτ, με αποτέλεσμα να υπάρξει ένταση στον πάγκο των γηπεδούχων. Η ένταση συνεχίστηκε μεταξύ του προπονητή του Απόλλωνα και του ποδοσφαιριστή του Καμπανιακού, Μενιγκάλι, με τον διαιτητή του αγώνα να αποβάλλει τον Δημήτρη Καλαϊτζίδη.

4’ Ο απόλυτος αιφνιδιασμός με τον Πόποβιτς να βγάζει την σέντρα και ο Ν’ Λουντούλου με πλασέ να κάνει το 1-0.

14’ Σουτ από τον Υψηλό, η μπάλα άουτ.

20’ Ωραίο στοπάρισμα της μπάλας από τον Πόποβιτς, πάσα στον επερχόμενο Κυβελίδη ο οποίος στέλνει τη μπάλα πάνω από την εστία του Κηπουρού.

25’ Ο Ν’ Λουντούλου από αριστερά θα δώσει για τον Συμελίδη το σουτ του οποίου πέρασε μόλις άουτ.

27’ Ο Mενιγκάλι μπαίνει μέσα στη μεγάλη περιοχή κάνει το σουτ από διαγώνια θέση με τη μπάλα να καταλήγει λίγο άουτ.

28’ Κεφαλιά του Καπία, λίγο άουτ.

29’ Πολύ ωραία τρίπλα του Γεωργιάδη ο οποίος πασάρει στον Ν’ Λουντουλου με τον τελευταίο να σουτάρει πολύ ψηλά άουτ.

35’ Σουτ του Κυβελίδη, απέκρουσε ο Κηπουρός.

45’ Τετ α τετ του Πόποβιτς, κόρνερ για τους γηπεδούχους μετά από απόκρουση του Κηπουρού.

48’ Σουτ του Πόποβιτς μπλοκάρει ο Κηπουρός.

55’ Σέντρα του Ν Λουντούλου για τον Πόποβιτς με τον δεύτερο να σουτάρει και να αποκρούει ο Κηπουρός, ο Γεωργιάδης σουτάρει ξανά και ο Κηπουρός αποκρούει για δεύτερη φορά.

85’ Αποβάλλεται από τον πάγκο της Καλαμαριάς ο Δημήτρης Καλαϊτζίδης.

Διαιτήτευσαν οι κ.κ. Κουμπαράκης (Θράκης), Μηναδάκης, Μανάλης (Καβάλας).

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Δ. Καλαϊτζίδης): Μένκα, Αμαραντίδης, Κυβελίδης (70’ Ταβάρες), Καπίας, Σαμαράς, Καλογέρης (12’ λ.τ. Καλαϊτζίδης), Γεωργιάδης, Βεργώνης, Συμελίδης, Ν Λουντούλου, Πόποβιτς.

ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ (Γ. Κερλίδης): Κηπουρός, Μενιγκάλι, Λεφίδης, Σαραγιώτης, Χατζόπουλος, Στεφανίδης, Μπάλιος (81’ Κασαπίδης), Σαπανίδης (61’ Ζήση), Προβατίδης, Κουντουράς (55’ Αλμπάνης), Υψηλός.