ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ Ν. ΑΓΙΟΝΕΡΙΟΥ 0 – 0

ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ Ν. ΑΓΙΟΝΕΡΙΟΥ  0 – 0

Στραβοπάτησε ελέω Γουναρίδη

Ο Άρης δεν κατάφερε να κερδίσει τον Εθνικό Αγιονερίου μέσα στο Χαριλάου και έμεινε στο 0-0…

Οι κίτρινοι είχαν την εδαφική υπεροχή, ήταν ωστόσο μακριά από τον καλό εαυτό τους κι έχασαν την ευκαιρία να καθαρίσουν την επόμενη αγωνιστική την άνοδο, εκμεταλλευόμενοι το ρεπό του Νέστου Χρυσούπολης.

Ίσως το χειρότερο φετινό πρώτο ημίχρονο του Άρη. Οι «κιτρινόμαυροι» δεν μπόρεσαν να απειλήσουν με αξιώσεις την αντίπαλη εστία, δείχνοντας «παγιδευμένοι» στην πολύ καλά στημένη αμυντική γραμμή των φιλοξενούμενων. Στην επανάληψη ίδια η εικόνα με ανούσια υπεροχή, αλλά με τον Γουναρίδη να επεμβαίνει σωτήρια όσες φορές χρειάστηκε.

13’ Πρώτη ευκαιρία στο ματς, με το Ν. Αγιονέρι να απειλεί, αλλά τον Σιδεράκη να αποκρούει το σουτ του Στ. Στεφανίδη.

14’ Προσπάθεια του Ντούνη, η μπάλα πέρασε άουτ.

15’ Νέα προσπάθεια του Αγιονερίου, με τον Στ. Στεφανίδη να κερδίζει και πάλι το κόρνερ.

18’ Στην κίνηση του σουτ του Ιντζίδη, δεν ήταν καλό, η μπάλα άουτ.

31’ Σουτ του Νέστορα Στεφανίδη, η μπάλα άουτ.

41’ Σουτ του Τσουμάνη, μπλόκαρε ο Γουναρίδης.

47’ Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη, με τον Γουναρίδη να αρνείται με εξαιρετική επέμβαση το γκολ σε σουτ του Καπνίδη, μετά από ατομική προσπάθεια του ίδιου στη μικρή περιοχή.

56’ Καρφωτή κεφαλιά του Ιντζίδη απέκρουσε δύσκολα στην γωνία του ο Γουναρίδης.

60’ Καλό δυνατό σουτ του Γεωργιάδη, η μπάλα πάνω στον Γουναρίδη, που μπλόκαρε.

63’ Πολύ καλό σουτ του Ν’ Λουντούλου, εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Γουναρίδης.

84’ Κίτρινη στον Παπαδημητρίου, κόκκινη στον Τσουμάνη.

85’ Κίτρινη στον Κυβελίδη για διαμαρτυρία, κίτρινη και στον Πόι από τον διαιτητή Λεωνίδα, ο οποίος δείχνει εκτός τόπου και χρόνου.

Διαιτήτευσαν οι κ.κ. Λεωνίδας, Μανασής (Τρικάλων), Νικζάς (Λάρισας).

ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ (Ν. Αναστόπουλος): Σιδεράκης, Γεωργιάδης, Ιντζίδης, Καλογέρης (75’ Καζναφέρης), Σαμαράς, Κόκε, Πόι, Τσουμάνης, Καπνίδης, Τάτος (75’ Κυβελίδης), Ντούνης (54’ Ν’ Λουντούλου).

ΕΘΝΙΚΟΣ Ν. ΑΓΙΟΝΕΡΙΟΥ (Π. Διλμπέρης): Γουναρίδης, Μπουζούρας, Μαργαρίτης, Κοντσίδης, Μιλκούδης, Παλάσκας, Μπελίτσας, Κοτσαρίδης (46’ Κουκουλέκης),  Στεφανίδης Ν., Στεφανίδης Στ. (65’ Παπαδημητρίου), Δρόσος (55’ Υψηλός)).