ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ – Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑ 1 – 0 Με την ψυχή στο στόμα

ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ – Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑ  1 – 0

Με την ψυχή στο στόμα

Μόλις στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης, ο Άρης κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Καβάλας, που έπαιζε σχεδόν σ’ όλο το 2ο ημίχρονο με παίκτης λιγότερο με λυτρωτή τον Βασίλη Κωνσταντινίδη. Παρά το αποτέλεσμα αυτό ο Άρης έμεινε στην 2η θέση, καθώς ο Πανσερραϊκός πέρασε με νίκη μέσα στο Κιλκίς και αν δεν συμβεί κάτι αναπάντεχο θα κερδίσει την άνοδο στην Β Εθνική με τους «κίτρινους» να παραμένουν στην Γ Εθνική, μία εξέλιξη που προκάλεσε και πολλά παρατράγουδα μετά την λήξη του αγώνα.

2’ Σέντρα του Σανιά, απομάκρυναν ο Ανδρούτσος, ο Σαμαράς πήρε την κεφαλιά, ο Πόι στο δεύτερο δοκάρι το σουτ, απομάκρυναν με υπερένταση οι αμυντικοί της Καβάλας.

8’ Καλή σκέψη, κακή εκτέλεση από τον Καπνίδη που προσπάθησε να κρεμάσει τον Αθανασίου, αλλά η μπάλα πέρασε πολλά μέτρα άουτ.

12’ Σέντρα του Ν’ Λουντούλου από τα δεξιά, κεφαλιά-γύρισμα του Καλογέρη στο δεύτερο δοκάρι , πέρασε ανεκμετάλλευτη αυτή η επίθεση του Άρη.

13’ Τετ α τετ του Ν΄Λουντούλου σε κόρνερ ο Αθανασίου.

16’ Κεφαλιά του Καλογέρη από κόρνερ του Σουνά, η μπάλα ελάχιστα άουτ.

18’ Σουτ του Πόι, η μπάλα στα χέρια του Αθανασίου.

27’ Κεφαλιά του Καπνίδη πάνω στη γραμμή ο Αθανασίου σωτήρια διώχνει σε κόρνερ, με τους παίκτες του Άρη να ζητούν να καταλογιστεί γκολ, καθώς πολύ πιθανόν να πέρασε την γραμμή η μπάλα.

41’ Κεφαλιά του Μπάτζιου ο Φυσέκης όμως ήταν σε σωστή θέση και μπλόκαρε τη μπάλα.

42’ Έξυπνη πάσα του Πόι, δεν πρόλαβε ο Ν΄Λουντούου, σχεδόν φάτσα με τον Αθανασίου.

43’ Σουτ του Ν’ Λουντούλου έξω από την μεγάλη περιοχή, η μπάλα πέρασε αρκετά άουτ.

44’ Ο Ν΄Λουντούλου μόνος του απέναντι στον Αθανασίου θα νικηθεί για δεύτερη φορά.

45’ Ζήτησε πέναλτι το Άρης σε ανατροπή του Καλογέρη από τον Αθανασίου, το αρνήθηκε ο Παπαγεωργίου.

46’ Σέντρα του Πόι από δεξιά, ο Ιορδανίδης έβαλε το πόδι του και παραλίγο να πετύχει αυτογκόλ, στο δοκάρι και κόρνερ.

52’ Κόκκινη κάρτα στον Σταματόπουλο για σκληρό μαρκάρισμα στον Ν’ Λουντούλου.

62’ Τεράστια ευκαιρία για τον Άρη και πάλι με τον Ν΄Λουντούλου. Ο Γάλλος έκανε την προβολή, όμως ο Αθανασίου απέκρουσε εντυπωσιακά.

Μπάσιμο από τον Μπρατσιάνι, σέντρα στον Κανούλα, που χάνει μεγάλη ευκαιρία για το 0-1, πλασάροντας άουτ.

82’ Αμαρκάριστος ο Κωνσταντινίδης πήρε την κεφαλιά έπεσε στην δεξιά του γωνία ο Αθανασίου και απομάκρυνε.

86’ Σουτ του Ν΄Λουντούλου, η μπάλα κόντραρε και πέρασε κόρνερ.

89’ Ο κωνσταντινίδης παίρνει την κεφαλιά και κάνει το 1-0.

Διαιτήτευσαν οι κ. κ. Παπαγεωργίου, Δόσης, Κοσμάς (Αθηνών).

ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Δ. Καλαϊτζίδης): Φυσέκης, Φερνάντες, Σαμαράς, Λιόνης, Καλογέρης, Γκόλιας, Πόι, Ν’Λουντούλου, Καπνίδης (67’ Νάκας), Σουνάς, Σανιά (72’ Κωνσταντινίδης).

Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑ (Κ. Ανυφαντάκης): Αθανασίου, Σταματόπουλος, Βιτλής, Μπάτζιος, Ιορδανίδης (76’ Κρυστάλλης), Μκρτσιάν, Αβρ. Παπαδόπουλος (46’ Γκαρακλίδης), Παντελίδης (38’ Ασημάκης), Κανούλας, Μπαρέττας, Μπρατσιάνι.