ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ 3 – 0

ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ  3 – 0

«Καθάρισε» από το πρώτο ημίχρονο

Κανένα περιθώριο αμφισβήτησης δεν άφησε ο Άρης στην ομάδα του Ηρακλή Αμπελοκήπων, «καθαρίζοντας» τη νίκη από το πρώτο ημίχρονο πετυχαίνοντας τρία τέρματα στο διάστημα αυτό και τριπλασιάζοντας τις επιτυχίες του, κάνοντας μάλιστα και το υποχρεωτικό ρεπό του.

4’ Καλό σουτ του Τάτου η μπάλα πέρασε λίγα μέτρα μακριά από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Παπαθανασίου.

6’ Εξαιρετική κάθετη του Ντούνη, γύρισμα του Γεωργιάδη, ο Πόι κατάφερε να γίνει αποδέκτης της μπάλας, γύρισε παράλληλα στην εστία και σε κενό τέρμα ο Καπνίδης κάνει το 1-0.

10’ Ο Τσουμάνης βρήκε τον Πόι, ο οποίος από θέση τετ α τετ με τον Παπαθανασίου νικήθηκε από τον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων.

15’ Τρίτο κόρνερ στη σειρά, ο Μπράβο γέμισε στην μικρή περιοχή και ο Παυλίδης μόνος με κεφαλιά έγραψε το 2-0.

17’ Σουτ του Ζυγκερίδη μπλόκαρε εύκολα ο Τζινάρ.

32’ Συρτά χτύπησε το φάουλ ο Ντούνης, ο Πόι σούταρε η μπάλα κόντραρε και πέρασε ελάχιστα πάνω από τα δοκάρια του Παπαθανασίου σε κόρνερ.

37’ Σέντρα του Μελισσά, ο Μπάρμπας έκανε την προβολή, αλλά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, 3-0.

53’  Σουτ του Σαμπιασβίλι απέκρουσε εξαιρετικά με τα πόδια ο Τζινάρ, στη συνέχεια το σουτ του Χιονίδη πέρασε κόρνερ. Στην εξέλιξη της φάση ο Παναγιωτίδης σούταρε με τον Τζινάρ να πέφτει και να βλέπει την μπάλα να περνά ελάχιστα άουτ από το αριστερό κάθετο δοκάρι.

69’ Σουτ του Λιόνη μπλόκαρε εύκολα ο Τζινάρ.

73’ Σέντρα του Πόι, αμαρκάριστος ο Κυβελίδης πήρε την κεφαλιά, αλλά στάθηκε άτυχος με την μπάλα να περνά ελάχιστα άουτ.

75’ Γυρισμα του Ντούνη στο ύψος του πέναλτι ο Πόι πλάσαρε, αλλά το σουτ του Αργεντίνου κοντραρίστηκε και πέρασε σε πλάγιο.

82’ Σουτ του Τσουμάνη, μπλόκαρε ο Παπαθανασίου.

Διαιτήτευσαν οι κ. κ. Γκράνας, Χατζημωυσιάδης (Ξάνθης) και Μηναδάκης (Καβάλας).

ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Ν. Αναστόπουλος): Τζινάρ, Γεωργιάδης (61’ Καλογέρης), Τσουμάνης, Ραούλ Μπράβο, Μελισσάς, Παυλίδης, Καζναφέρης, Ντούνης, Πόι, Τάτος (16’ Ρόβας), Καπνίδης (46’ Κυβελίδης).

ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ (Λ. Υφαντίδης): Παπαθανασίου, Βόσδου, Σκέμπης, Μπάρμπας (42’ Καραγιώργος), Παναγιωτίδης, Παπαδημητρίου, Παπαϊωάννου (16’ Ζυγκερίδης), Νικολίτσας, Χιονίδης (71’ Σάρρος), Σαπιασβίλι, Λιόνης.