Α.Ε. ΠΟΝΤΙΩΝ ΒΑΤΟΛ. – ΑΛΜΩΠΟΣ ΑΡΙΔΑΙΑΣ 0 – 1

Α.Ε. ΠΟΝΤΙΩΝ ΒΑΤΟΛ. – ΑΛΜΩΠΟΣ ΑΡΙΔΑΙΑΣ  0 – 1

Έχασε στις λεπτομέρειες

Δεύτερο παιχνίδι για την Α.Ε. Ποντίων Βατόλακκου, μετά και το υποχρεωτικό της ρεπό την περασμένη Κυριακή και δεν μπόρεσε να κατακτήσει έστω και τον ένα βαθμό της ισοπαλίας, χάνοντας από τον Αλμωπό Αριδαίας με σκορ 0-1, για τον οποίο ήταν η πρώτη στο νέο πρωτάθλημα. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να προηγηθούν μόλις στο 1ο λεπτό, μετά από σέντρα σουτ του Θ. Ελευθεριάδη, ενώ στην επανάληψη αποβλήθηκαν με 2η κίτρινη κάρτα ο Παπαζούδης του Αλμωπού στο 75’ και ο Σπηλιώτης για τους γηπεδούχους στο 90’. Μοιρασμένο το παιχνίδι σε γενικές γραμμές με την κατάκτηση των βαθμών να κρίνεται από πολύ νωρίς και να μένει έτσι παρά τις προσπάθειες και των δύο ομάαδων.

Διαιτήτευσαν οι κ.κ. Κατής, Δημόπουλος, Δράγος (Φλώρινας).

Α.Ε. ΠΟΝΤΙΩΝ ΒΑΤΟΛ. (Μ. Αλεξιάδης): Δεληγιάννης, Τσαρτσιώτης, Σπηλιώτης, Αντωνιάδης, Μπιμπίρης, Χαραλαμπίδης, Τζερεμές, Ζολώτας (60’ Μπογδόπουλος), Μπιζιώτας, Ζαχαριουδάκης (46’ Μπλάντος), Κοτσαντίσογλου (55’ Χαλαζωνίτης).

ΑΛΜΩΠΟΣ ΑΡΙΔΑΙΑΣ (Γ. Τυριακίδης): Μένιος, Ελευθεριάδης Θ., Κοβάτσης (61’ Ελευθεριάδης Γ.), Μουρατίδης, Παπαζούδης, Καμπάνης, Καμπουσούζης (62’ Παπασυμεών), Ζαρογιάννης (74’ Αβραμίδης), Καραγιάννης, Διαμαντίδης, Ελευθεριάδης Χ.