Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑ – ΕΟΡΔΑΪΚΟΣ 5 – 1 Ξέσπασαν οι «Αργοναύτες»

Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑ – ΕΟΡΔΑΪΚΟΣ  5 – 1

Ξέσπασαν οι «Αργοναύτες»

Στις νίκες επέστρεψε ο Α.Ο.Κ. στο εντός έδρας που έδωσε κόντρα στον Εορδαϊκό για την 8η αγωνιστική και πήρε το «τρίποντο» εύκολα αφού ξέσπασε με σκορ (5-1). Ένα αποτέλεσμα το οποίο κρίνεται «φτωχό» με βάση το πολύ καλό αγωνιστικό πρόσωπο που έδειξαν οι παίκτες της Καβάλας κυρίως στο α’ ημίχρονο και οι οποίοι κυριάρχησαν σε όλα τα μήκη και πλάτη του αγωνιστικού χώρου.

3’ Φάουλ του Ίβιτς, στην αγκαλιά του Αθανασίου.

5’ Μπαλιά του Μπάτζιου στα δεξιά, άψογο κατέβασμα και σέντρα του Παππά, ο Παβίσεβιτς με προβολή στο δεύτερο δοκάρι το 1-0.

7’ Καθαρή ανατροπή του Παππά από τον Περπερίδη, ο διαιτητής Τρακαλιάνης αντί να υποδείξει την άσπρη βούλα δείχνει κίτρινη στον αρχηγό του ΑΟΚ.

15’ Στρώσιμο του Παβίσεβιτς στον Μπλιο, το δυνατό σουτ του νεαρού έφυγε ελάχιστα άουτ.

25’ Νέα σέντρα ακριβείας του Παππά, ο Παβίσεβιτς με κοντινή κεφαλιά το 2-0.

35’ Το πιο όμορφο γκολ του ΑΟΚ. Ο Κυριακίδης έκανε καλή σέντρα από αριστερά, ο Μπλιος κατέβασε στο 2ο δοκάρι, άδειασε δύο παίκτες του Εορδαϊκού και με σουτ έγραψε το 3-0.

37’ Σουτ του Παβίσεβιτς μέσα από την περιοχή, στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

52’ Ο Ταμπά με εντυπωσιακό σουτ μειώνει σε 3-1.

65’ Αποβάλλεται με απευθείας κόκκινη κάρτα ο Δινοβίτσης για διαπληκτισμό με τον Μπλιο.

68’ Σέντρα του Κυριακίδη, κεφαλιά του Μπάτζιου, «ξυρίζει» το δεξί δοκάρι.

84’ Ανατροπή του Πτηνόπουλου από τον Λιάπτση και πέναλτι. Στην εκτέλεση ο Ζλατκόφσκι και 4-1.

88’ Γύρισμα του Μπαντάνη, ο Παβίσεβιτς με πλασέ στην κίνηση το 5-1.

Διαιτήτευσαν οι κ.κ. Τρακαλιάνης, Σάββας, Καμπούρης (ΕΠΣ Σερρών).

Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑ (Αγ. Διγκόζης): Αθανασίου, Μπαντάνης, Κυριακίδης, Γιαλούσης, Τουμανίδης, Λαδάκης, Παππάς (54’ Δέντσας), Μπάτζιος, Παβίσεβιτς, Μπρατσιάνι (77’ λ.τρ. Πτηνόπουλος), Μπλιος (70’ Ζλατκόφσκι).

ΕΟΡΔΑΪΚΟΣ (Γ. Κουλίδης): Περπερίδης, Δινοβίτσης, Νικολαΐδης, Σαββίδης, Μπίκος (81′ Λιάπτσης), Μπαλίτσας (88’ Μυροφορίδης), Βλαδίκας, Τσικράτζε (46’ Καλογιαννίδης), Ίβιτς, Τάμπα, Ν’ Σο.