Α.Ο. ΚΑΡΔΙΑΣ – ΦΑΣ ΝΑΟΥΣΑ 3 – 0

Α.Ο. ΚΑΡΔΙΑΣ – ΦΑΣ ΝΑΟΥΣΑ  3 – 0

Ξέσπασε στο 2ο ημίχρονο

Επιστροφή στις επιτυχίες για τη νεοφώτιστη στην κατηγορία ομάδα του Α.Ο. Καρδίας, η οποία στο γήπεδο των Ν. Επιβατών υποδέχθηκε τον ΦΑΣ Νάουσα επί του οποίου επιβλήθηκε με σκορ 3-0, πετυχαίνοντας όλα τα τέρματά της στην επανάληψη με το πρώτο μέρος να είναι ισόπαλο χωρίς σκορ.

Έτσι στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πήραν τα ηνία του αγώνα και στο 60’ ο Γ. Μπιμπισίδης άνοιξε το σκορ, στο 74’ ο Προσκυνητόπουλος έκανε με σουτ το 2-0 και στο 84’ ο Αγτζίδης διαμόρφωσε το τελικό 3-0

Διαιτήτευσαν οι κ.κ. Σιδηρόπουλος, Ταγκαλίδης (Πέλλας), Γιαμούζης (Πιερίας).

Α.Ο. ΚΑΡΔΙΑΣ (Β. Αλεξόπουλος): Φαρμάκης, Κουλιούδης, Κουκουρώνας, Μπιμπισίδης Γ. (87’ Τοπαλίδης), Μάντζιος, Γίδαρος, Ξανθόπουλος (66’ Δημητρακόπουλος), Αγτζίδης (85’ Κωνσταντινίδης Γ.), Κωνσταντινίδης, Χαρίσης, Προσκυνητόπουλος.

ΦΑΣ ΝΑΟΥΣΑ (Β. Ντίσιος): Γρηγοριάδης, Νίκου (61’ Κωτσόπουλος), Κασμερίδης, Ζούρκος, Νύρλας, Καπετάνος (71’ Μουρίκι), Περηφανόπουλος, Παντζαρτζίδης, Σαμαρόπουλος, Χατζόπουλος, Τούφας.