ΒΥΖΑΝΤΙΟ ΚΟΚΚΙΝΟΧΩΜΑΤΟΣ – ΑΠΟΛ. ΚΡ. ΒΡΥΣΗΣ 1 – 2

ΒΥΖΑΝΤΙΟ ΚΟΚΚΙΝΟΧΩΜΑΤΟΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΡ. ΒΡΥΣΗΣ  1 – 2

Δεν εκμεταλλεύτηκε ξανά την έδρα του

Στα σκουπίδια πέταξε τη νίκη που πέτυχε το περασμένο Σάββατο το Βυζάντιο στο Κοκκινόχωμα επί του Καμπανιακού, καθώς χθες στο ίδιο γήπεδο γνώρισε την ήττα με 1-2 από τον Απόλλωνα Κρύας Βρύσης για την εμβόλιμη 26η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Οι «κιτρινόμαυροι», αν και προηγήθηκαν στο σκορ στο 20ό λεπτό, εντούτοις δεν ήταν καλύτεροι από τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι νωρίτερα είχαν δύο δοκάρια, ενώ δεν πτοήθηκαν από το εις βάρος τους 1-0 και μέσα σε οκτώ λεπτά γύρισαν «τούμπα» την αναμέτρηση, φτάνοντας στο υπέρ τους 1-2.

Στο β’ μέρος, ο ρυθμός έπεσε, με το Βυζάντιο να έχει την εδαφική πρωτοβουλία, αλλά να μην μπορεί να κρατήσει ψηλά την μπάλα, προφανώς επηρεασμένο από την απουσία του βασικού του φορ Γαβριήλ Αποστολίδη, αλλά και την αναγκαστική αλλαγή του Κύδωνα Καρλόπουλου λόγω τραυματισμού από το 33ο λεπτό.

1 Φάουλ του Μπρέγκου, κεφαλιά του Βουτάρη στο οριζόντιο δοκάρι. Στην εξέλιξη της φάσης, σουτ του Κρουσταλλέλη, διώχνει με υπερένταση σε κόρνερ ο Καγγελίδης.

15’’ Από σέντρα του Τσιρλίδη, η μπάλα κόντραρε στον Γαλακτερό, πρώτα ο Καγγελίδης κι εν συνεχεία το δεξί δοκάρι κράτησαν το «μηδέν» για το Βυζάντιο.

20’ Μπροστινή μπαλιά του Καρλόπουλου, ολέθριο λάθος του Π. Σιδηρόπουλου και ο Τσίλογλου με ξερό σουτ το 1-0.

25’ Από σέντρα του Καπνόπουλου κι άστοχη έξοδο του Καγγελίδη, ο Ίβιτς με κεφαλιά το 1-1.

32’ Μπαλιά του Βουτάρη, ο Κρουσταλλέλης πήρε την κεφαλιά από τους αμυντικούς του Βυζαντίου, νέα απρόσεχτη έξοδος του Καγγελίδη και ο Τσιρλίδης με πλασέ το 1-2.

41’ Αντεπίθεση του Απόλλωνα, με τον Π. Σιδηρόπουλο να γυρίζει στον Ίβιτς, όμως έπεσε σωτήρια στα πόδια του ο Καγγελίδης.

42’ Δυνατό σουτ του Τοπάλη μέσα από τη μεγάλη περιοχή, απέκρουσε ο Σκαπέρδας.

64’ Άνοιγμα του Κεφαλά στον Τσίλογλου, όμως αυτός από το σημείο του πέναλτι πλάσαρε άψυχα πάνω στον Σκαπέρδα.

66’ Σέντρα του Ίβιτς, ο Τσιρλίδης έκανε το σουτ πάνω στον Καγγελίδη.

90+4’ Αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Αποστόλου για αντιαθλητικό μαρκάρισμα.

Διαιτήτευσαν οι κ.κ. Δημητριάδης (Χαλκιδικής), Σκούρας, Συμεωνίδης (Μακεδονίας).

ΒΥΖΑΝΤΙΟ ΚΟΚΚΙΝΟΧΩΜΑΤΟΣ (Γ. Ιωαννίδης): Καγγελίδης, Δαγκούλης, Γαλακτερός, Πόπτσης, Περσίδης (56’ Μπονέρης), Αποστόλου, Κεφαλάς, Καρλόπουλος (33’ λ.τρ. Τερζίδης), Καζαντζίδης, Τσίλογλου, Τοπάλη (69’ Παντελίδης).

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΡ. ΒΡΥΣΗΣ (Ανδ. Παντζιαράς): Σκαπέρδας, Σιδηρόπουλος Π., Κρουσταλλέλης (50’ λ.τρ. Παπαδόπουλος Στ.), Μπρέγκου, Βουτάρης, Πετρούσης, Καπνόπουλος (74’ Πλατάκης), Μύρτος (79’ Σιδηρόπουλος Χ.), Τσιρλίδης, Πετρίδης, Ίβιτς.