ΒΥΖΑΝΤΙΟ ΚΟΚΚΙΝΟΧ.– ΕΘΝΙΚΟΣ Ν. ΑΓΙΟΝΕΡΙΟΥ 2 – 5

ΒΥΖΑΝΤΙΟ ΚΟΚΚΙΝΟΧΩΜΑΤΟΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ Ν. ΑΓΙΟΝΕΡΙΟΥ  2 – 5

Ήθελε καλύτερη λήξη της χρονιάς

Με ήττα αποχαιρέτισε τη Γ’ Εθνική το Βυζάντιο. Για την 34η και τελευταία αγωνιστική του 1ου ομίλου, δεν μπόρεσε να δώσει χαρά στους λιγοστούς φιλάθλους που βρέθηκαν χθες στις κερκίδες και υπέκυψε με 2-5 στον Εθνικό Νέου Αγιονερίου, με τους «κιτρινόμαυρους» να παίζουν με παίκτη λιγότερο από το 41ο λεπτό λόγω αποβολής του Μανώλη Τσίλογλου με αυστηρή δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Οι δύο ομάδες έπαιξαν ανοιχτά σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης και διάθεση για ποδόσφαιρο χωρίς σκοπιμότητες και τους τερματοφύλακες να έχουν πολλή δουλειά από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που προηγήθηκαν στο πρώτο δεκάλεπτο, όμως άμεση ήταν η απάντηση του Βυζαντίου και μάλιστα στα πρώτα λεπτά του β’ μέρους έκανε και την ανατροπή με γκολάρα του Τερζίδη (2-1).

Ωστόσο, το αριθμητικό πλεονέκτημα του Εθνικού ήταν εμφανές μέσα στο γήπεδο όσο περνούσε η ώρα και μέχρι το 70′ η ομάδα του Παναγιώτη Διλμπέρη ανέτρεψε με τη σειρά της το εις βάρος της σκορ και στο τελευταίο τέταρτο έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της.

4′ Γέμισμα του Κάμπατζη, ο Αποστολίδης στόπαρε κι έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή, έδιωξε σε κόρνερ ο Γιώτας.

8′ Σέντρα Μπελίτσα, κεφαλιά του Αθανασιάδη και 0-1.

10′ Μπαλιά Μπελίτσα, ο Στεφανίδης έφυγε στην πλάτη της άμυνας, όμως πλάσαρε άουτ.

12′ Πάσα του Καρλόπουλου στον Τσίλογλου, αυτός δεν αστοχεί στο τετ-α-τετ με τον Γιώτα και 1-1.

23′ Μπαλιά «τρύπα» του Τσίλογλου, ο Καρλόπουλος ολομόναχος απέναντι στον Γιώτα πλάσαρε άουτ.

24′ Δυνατό σουτ του Κοτσαρίδη, μπλόκαρε δύσκολα ο Μώραλης.

41′ Αποβλήθηκε με αυστηρή 2η κίτρινη (κόκκινη) ο Τσίλογλου. Λανθασμένα ο διαιτητής Πουλικίδης καταλόγισε θέατρο σε μαρκάρισμα πάνω στον μέσο του Βυζαντίου.

44′ Εξαιρετική 40άρα μπαλιά του Κάμπατζη, ο Καρλόπουλος κατέβασε, αλλά η λόμπα του έφυγε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

46′ Γύρισμα του Γαλακτερού, ο Αποστολίδης έβαλε την προβολή, αλλά έσωσε ο Γιώτας.

48′ Φοβερό ψηλοκρεμαστό σουτ του Τερζίδη, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και στα δίχτυα για το 2-1.

51′ Πλασέ του Παπαδημητρίου μέσα από την περιοχή στο οριζόντιο δοκάρι.

53′ Τράβηγμα του Πόπτση στον Λουιζίδη μέσα στην περιοχή και πέναλτι. Στην εκτέλεση ο Στεφανίδης και 2-2.

70′ Παράλληλη σέντρα του Παπαδημητρίου, ο Στεφανίδης με πλασέ το 2-3.

77′ Ασίστ Στεφανίδη στον Φραγγή και αυτός με πλασέ το 2-4.

80′ Ο Παπαδημητρίου πέρασε όλη την άμυνα του Βυζαντίου, αλλά πλάσαρε πάνω στον Μώραλη.

89′ Δυνατό σουτ του Αποστολίδη έξω από την περιοχή στο οριζόντιο δοκάρι και άουτ.

90+1′ Πλασέ του Φραγγή μέσα από την περιοχή και 2-5.

Διαιτήτευσαν οι κ.κ. Πουλικίδης, Τσακίρης, Χασιώτης (Δράμας).

ΒΥΖΑΝΤΙΟ ΚΟΚΚΙΝΟΧΩΜΑΤΟΣ (Γ. Ιωαννίδης): Μώραλης, Δημητριάδης (46′ Γαλακτερός), Κάμπατζης, Λαζαρίδης (46′ Περσίδης), Κονσταντίνι, Πόπτσης (66′ Χριστοφορίδης), Κεφαλάς, Καρλόπουλος, Αποστολίδης, Τσίλογλου, Τερζίδης.

ΕΘΝΙΚΟΣ Ν. ΑΓΙΟΝΕΡΙΟΥ (Π. Διλμπέρης): Γιώτας, Δαλιανόπουλος, Μπουζούρας, Παλάσκας (16′ λ.τρ. Μητσιός), Μιλκούδης, Λουιζίδης, Μπελίτσας (61′ Πιπινίκας), Αθανασιάδης, Στεφανίδης N., Κοτσαρίδης (73′ Φραγγής), Παπαδημητρίου.