Μόνος πρώτος ο Απόλλων Καλαμαριάς, 2η η ΑΠΕ Λαγκαδά

 

Γ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 1ος ΟΜΙΛΟΣ
Μόνος πρώτος ο Απόλλων Καλαμαριάς, 2η η ΑΠΕ Λαγκαδά

 

Αλλαγή στην κορυφή της βαθμολογίας, είχαμε μετά την διεξαγωγή της 11ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα του 1ου ομίλου της Γ Εθνικής κατηγορίας, καθώς ο Απόλλων Καλαμαριάς νίκησε τον Απόλλωνα Παραλιμνίου και πέρασε πρώτος, εκμεταλλευόμενος το ρεπό της Δόξας Δράμας, που πέρασε τρίτη, αφού η ΑΠΕ Λαγκαδά νίκησε το Νέστο Χρυσούπολης και πέρασε 2η. Όλα τα αποτελέσματα, η βαθμολογία, η επόμενη αγωνιστική και οι πρώτοι σκόρερ, είναι:

 

11η Αγωνιστική    Τα αποτελέσματα

 

Α.Ο. Καρδίας  –             Εορδαϊκός                                        2-1

Δόξα Προσκυνητών    –           Καμπανιακός                    2-1

Απόλλων Καλαμαριάς – Απόλλων Παραλιμνίου         2-0

ΑΠΕ Λαγκαδά            –        Νέστος Χρυσούπολης          2-0

Ορφέας Ξάνθης           –           ΦΑΣ Νάουσα                         1-1

Αλμωπός Αριδαίας     –           Α.Ο. Καβάλα                       1-0

Μακεδονικός Φούφα  –           Α.Ε.Π. Βατόλακκου       2-0

Ρεπό: Δόξα Δράμας    

 

Η Βαθμολογία

 

 

ΑΓ.

Ν

Ι

Η

ΤΕΡΜΑΤΑ

Β

Απόλλων Καλαμαριάς

11

9

0

2

22

8

24

ΑΠΕ Λαγκαδά

* 10

7

1

2

14

8

22

Δόξα Δράμας

* 10

6

3

1

23

9

21

Νέστος Χρυσούπολης

* 10

5

2

3

13

11

17

Ορφέας Ξάνθης

* 10

4

5

1

11

9

17

Μακεδονικός Φούφα

* 10

4

2

4

11

11

14

Αλμωπός Αριδαίας

* 10

4

2

4

10

10

14

Καμπανιακός

* 10

4

1

5

13

14

13

Α.Ο. Καρδίας

11

2

6

3

10

14

12

Α.Ο. Καβάλα

* 10

2

5

3

16

12

11

ΦΑΣ Νάουσα

* 10

2

5

3

10

11

11

Απόλλων Παραλιμνίου

11

2

4

5

9

10

10

Δόξα Προσκυνητών

* 10

2

2

6

7

17

8

Εορδαϊκός

11

1

4

6

12

21

7

Α.Ε.Π. Βατόλακκου

* 10

1

2

7

3

19

5

Με * φαίνονται οι ομάδες που τυχόν έχουν κάνει REPO

*  Ο Απόλλων Καλαμαριάς έχει ένα μηδενισμό και –3 βαθμούς.

 

Η Επόμενη Αγωνιστική (11.12.16 – 3 μ.μ.)

 

Δόξα Προσκυνητών    –           Α.Ο. Καρδίας             

Εορδαϊκός       –           Απόλλων Καλαμαριάς                       

Καμπανιακός   –           ΑΠΕ Λαγκαδά                       

Νέστος Χρυσούπολης            –           Ορφέας Ξάνθης                      

Δόξα Δράμας   –           Αλμωπός Αριδαίας                

ΦΑΣ Νάουσα  –           Μακεδονικός Φούφα             

Α.Ο. Καβάλα  –           Α.Ε.Π. Βατόλακκου   

Ρεπό: Απόλλων Παραλιμνίου      

 

Οι πρώτοι σκόρερ

 

Πόποβιτς         Απόλλων Καλαμ.                  10

Ν’ Λουντούλου           Απόλλων Καλαμ.       7

Παβίσεβιτς      Α.Ο. Καβάλα                       7

Κουντουράς    Καμπανιακός                         6

Κωτσόπουλος ΦΑΣ Νάουσα                         6

Στεφανίδης Ν. ΑΠΕ Λαγκαδά               6

Ιγκόρ   Δόξα Δράμας                                         5

Κυβελίδης       Απόλλων Καλαμ.                  5

Δουμάνης        Δόξα Δράμας                    4

Ίβιτς    Εορδαϊκός                                          4

Καρακατσάνης            ΑΠΕ Λαγκαδά            4

Πινδώνης        Δόξα Δράμας                               4

Αποστολίδης   Νέστος Χρυσούπολης            3

Βαλαβανόπουλος        Νέστος Χρυσούπολης            3

Βεργώνης        Απόλλων Καλαμ.                             3

Γαϊδαρτζής      Δόξα Δράμας                                  3

Εμρέ    Δόξα Προσκυν.                                               3

Ιότι      Δόξα Δράμας                                                  3

Ξανθόπουλος  Α.Ο. Καρδίας                                    3

Παναγιωτόπουλος       Νέστος Χρυσούπολης            3

Φωτιάδης        Μακεδον. Φούφας                          3