Γ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 1ος ΟΜΙΛΟΣ 21η νίκη ο Άρης, διπλό ο Νέστος

 

 

Γ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 1ος ΟΜΙΛΟΣ

21η νίκη ο Άρης, διπλό ο Νέστος

 

Την 21η νίκη του πέτυχε ο Άρης επί της Κοζάνης, ο Νέστος πήρε το διπλό στο τέλος μέσα στους Αμπελόκηπου και ανέβηκε στην 2η θέση της βαθμολογίας, μετά την διεξαγωγή της κουτσουρεμένης 26ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα του 1ου ομίλου της Γ Εθνικής κατηγορίας. Όλα τα αποτελέσματα, η βαθμολογία, η επόμενη αγωνιστική και οι πρώτοι σκόρερ, είναι:

 

Τα αποτελέσματα   26η αγωνιστική

 

Βυζάντιο Κοκκινοχ.    –                         Απόλλων Κρ. Βρύσης            1-2

Εθνικός Ν. Αγιονερίου           –           ΑΠΕ Λαγκαδά (ανεβλήθη)                

Καμπανιακός   –                                      Θύελλα Φιλώτα          3-1

Ηρακλής Αμπελοκ.     –                         Νέστος Χρυσούπ.       0-1

Εορδαϊκός       –                                      Δόξα Δράμας   (ανεβλήθη)     

Α.Ο. Καβάλα  –                                       Απόλλων Καλαμαρ.   1-1

Εθνικός Αλεξ/πολης   –                       Έβρος Σουφλίου (Ανεβλήθη)            

Άρης Θεσ/νίκης          –                           Φ.Σ. Κοζάνη   5-1

Ρεπό: Εθνικός Σερρών           

 

Η Βαθμολογία

 

ΟΜΑΔΕΣ

ΑΓ.

Ν

Ι

Η

ΤΕΡΜΑΤΑ

Β

Άρης Θεσ/νίκης

* 24

21

2

1

56

14

65

Νέστος Χρυσούπ.

* 24

16

3

5

51

25

51

Δόξα Δράμας

 24

14

7

3

31

14

49

Α.Ο. Καβάλα

* 24

10

8

6

37

21

38

Καμπανιακός

  25

10

8

7

35

19

38

Απόλλων Καλαμαρ.

* 24

11

5

8

34

24

38

Εορδαϊκός

  24

10

7

7

24

22

37

Εθνικός Ν. Αγιονερίου

* 23

9

7

7

22

18

34

Βυζάντιο Κοκκινοχ.

  25

10

4

11

37

34

34

ΑΠΕ Λαγκαδά

* 23

8

6

9

30

30

30

Απόλλων Κρ. Βρύσης

  25

8

6

11

22

29

30

Φ.Σ. Κοζάνη

* 24

9

3

12

27

40

30

Θύελλα Φιλώτα

  25

7

4

14

23

32

25

Εθνικός Αλεξ/πολης

* 24

6

7

11

17

27

25

Ηρακλής Αμπελοκ.

* 24

6

3

15

25

42

21

Έβρος Σουφλίου

  24

3

5

16

20

63

14

Εθνικός Σερρών

* 24

2

5

17

10

47

11

 

Με * φαίνονται οι ομάδες που έχουν κάνει δύο REPO

  • Ο Εθνικός Σερρών αποχώρησε από το πρωτάθλημα
  • Δεν υπολογίζονται τα παιχνίδι Αγιονέρι – Λαγκαδάς, Εορδαϊκός – Δόξα Δράμας και Εθνικός Αλεξ/πολης – Έβρος Σουφλίου τα οπία πιθανόν να γίνουν στις 23.03.16.

 

Η Επόμενη Αγωνιστική (20.03.16 – 3 μ.μ.)

 

Απόλλων Κρ. Βρύσης            –           ΑΠΕ Λαγκαδά                       

Θύελλα Φιλώτα          –                            Βυζάντιο Κοκκινοχ.               

Νέστος Χρυσούπ.       –                        Εθνικός Ν. Αγιονερίου                      

Δόξα Δράμας   –                                     Καμπανιακός              

Απόλλων Καλαμαρ.   –                        Ηρακλής Αμπελοκ.                

Έβρος Σουφλίου         –                       Εορδαϊκός                  

Φ.Σ. Κοζάνη   –                                          Α.Ο. Καβάλα             

Άρης Θεσ/νίκης          –                          Εθνικός Σερρών  3 – 0 α.α                 

Ρεπό: Εθνικός Αλεξ/πολης    

 

Οι πρώτοι σκόρερ

 

Καπνίδης         Άρης Θεσσαλονίκης               17

Γαϊδαρτζής      Δόξα Δράμας                            14

Ζγκούρι           Νέστος Χρυσούπολης            12

Τσίλογλου       Βυζάντιο Κοκκινοχ.                9

Ζιγκερίδης       Έβρος Σουφλίου                      8

Ντούνης          Άρης Θεσσαλονίκης                 8

Στεφανίδης Ν.Εθνικός Ν. Αγιονερίου           8

Τάτος   Άρης Θεσσαλονίκης   8

Δουμάνης        Α.Ο. Καβάλα  7

Κρυστάλλης    Εθνικός Σερρών – ΑΠΕ Λαγκαδά      7

Μπαρέτας        Βυζάντιο Κοκκινοχ.    7

Χρήστου         Καμπανιακός   7

Ιβιτς     Απόλλων Κρ. Βρύσης            6

Κούτεφ            Νέστος Χρυσούπολης            6

Κυβελίδης       Άρης Θεσσαλονίκης   6

Μαυροματίδης            Εορδαϊκός       6

Πτηνόπουλος  Α.Ο. Καβάλα  6

Στεφανίδης      Θύελλα Φιλώτα          6

Γκατζολάρι      Νέστος Χρυσούπολης            5

Ζαννέτου         Απόλλων Καλαμαριάς            5

Κεφαλάς          Βυζάντιο Κοκκινοχ.    5

Μπαστάνης      Θύελλα Φιλώτα          5

Ντούγκα          ΑΠΕ Λαγκαδά            5

Πάλλας            Καμπανιακός   5

Χιονίδης          Ηρακλής Αμπελοκήπων         5

Αυτογκόλ: Παυλίδης (Εθνικός Σερρών), Μπάρμπας (Ηρακλής Αμπελοκήπων), Ζυγκερίδης (Έβρος Σουφλίου), Παπαδόπουλος Γ. (Απόλλων Κρ. Βρύσης), Ρακαβίνας (Καμπανιακός), Μπρέγου (Απόλλων Κρ, Βρύσης).