ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ – ΦΑΣ ΝΑΟΥΣΑ 3 – 0 Από την αρχή ήταν το αφεντικό

140 φωτογραφίες του αγώνα ΔΟΞΑΣ ΔΡΑΜΑΣ – ΦΑΣ ΝΑΟΥΣΑ  θα δείτε εδώ…..απαγορεύεται η δημοσίευση έστω και μερικώς σε εφημερίδες

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ – ΦΑΣ ΝΑΟΥΣΑ  3 – 0

Από την αρχή ήταν το αφεντικό

Μπροστά σε περίπου χίλιους φίλους της η Δόξα Δράμας μπήκε με το δεξί στο 2017, όπου μετά από ένα μήνα απραξίας υποδέχθηκε στο γήπεδό της την ομάδα της Νάουσας επί της οποίας επικράτησε με σκορ 3-0, δείχνοντας από την αρχή ότι ήταν τα αφεντικό στο παιχνίδι. Εκτός από τα τρία τέρματα οι «Μαυραετοί» είχαν και άλλες ευκαιρίες για να αυξήσουν την διαφορά στο σκορ με πιο χαρακτηριστική το χαμένο πέναλτι του Ιγκόρ στο 17’. Σε συνδυασμό με το ρεπό του Απόλλωνα Καλαμαριάς η Δόξα μείωσε την διαφορά και με νέα νίκη την Τετάρτη κόντρα στο Νέστο Χρυσούπολη την πιάνει στην κορυφή της βαθμολογίας, καθώς ο Απόλλων έπαιξε τον αγώνα μέσα στην Αριδαία την περασμένη Κυριακή.

14’ Μακρινό σουτ του Καπετάνου δεν ανησυχεί τον Σικαλιά.

17’ Ο Σαμαρόπουλος ανατρέπει τον Παγώνη, πέναλτι, το εκτελεί ο Ιγκόρ και στέλνει την μπάλα πάνω στον τερματοφύλακα Κοντογουλίδη που μπλοκάρει.

21’ Από εκτέλεση κόρνερ από τον Καρλόπουλος, λάθος από τον Κασμερίδη, η μπάλα φτάνει στον Παπαζούδη και με σουτ κάνει το 1-0.

23’ Φάουλ του Καπετάνου η μπάλα περνάει μέσα στην περιοχή του Σικαλιά και ο αφύλακτος Σαμαρόπουλος  χάνει ευκαιρία για να ισοφαρίσει.

30’ Σουτ του Ντινόπουλου φεύγει άουτ.

35΄Εκτέλεση φάουλ του Καπετάνου, κεφαλιά του Σαμαρόπουλου πάνω από το δοκάρι του Σικαλιά.

43’ Από εκτέλεση φάουλ του Μπουσινάκη, τακουνάκι προς τα πίσω του Πινδώνη διώχνει ο Κοντογουλίδης προσωρινά, η μπάλα φτάνει στον Παπαζαχαρία που με πλασέ κάνει το 2-0.

46’ Καλό σουτ του Γιαννόπουλου φεύγει άουτ.

51’ Ο Ντος Σάντος σε τετ α τετ με τον Κοντουγουλίδη πιάνει κεφαλιά που εξ’ επαφής, μπλοκάρει ο Κοντογουλίδης.

62’ Σέντρα από δεξιά μέσα στην περιοχή για τον Ιγκόρ, κακή έξοδος του Κοντογουλίδη, με κεφαλιά κάνει το 3-0.

79’ Λάθος επιστροφή του Παπαζαχαρία και ο Νίκου χάνει την ευκαιρία απέναντι στο Σικαλιά στέλνοντας την μπάλα άουτ.

90’ Ο Ιγκόρ χάνει τετ α τετ απέναντι στον Κοντογουλίδη στέλνοντας την μπάλα πάνω από το δοκάρι.

Διαιτήτευσαν οι κ.κ. Κιγιτζή, Καρακασίδης, Καραγιάννης (Θράκης)..

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Π. Τζαναβάρας): Σικαλιάς, Παγώνης, Βιτλής, Παπαζούδης, Παπαζαχαρίας, Λαδάκης, Πινδώνης, Μπουσινάκης (71’ Παβίσεβιτς), Ίγκορ, Καρλόπουλος (63’ Ιότι), Ντος Σάντος.

ΦΑΣ ΝΑΟΥΣΑ (Β. Ντίσιος): Κοντογουλίδης, Κασμερίδης, Γιαννόπουλος, Ζούρκος (69’ Τούφας), Νύρλας, Ντινόπουλος (61’ Νίκου), Καπετάνος (69’ Χατζόπουλος), Περηφανόπουλος, Παντζαρτζίδης, Σαμαρόπουλος, Μουρίκι.

Μείωσαν την διαφορά ΑΠΕ Λαγκαδά και Δόξα Δράμας

Επιστροφή στις αγωνιστικές υποχρεώσεις τους για τις ομάδες που συμμετέχουν στο πρωτάθλημα του 1ου ομίλου της Γ Εθνικής κατηγορίας, όπου η Δόξα Δράμας επικράτησε της Νάουσας με σκορ 3-0, η ΑΠΕ Λαγκαδά έκανε την ανατροπή και επικράτησε της Καρδίας, όπως και ο Νέστος στο τοπικό ντέρμπι με την Καβάλα.

Όλα τα αποτελέσματα, η βαθμολογία, η επόμενη αγωνιστική (την Τετάρτη) και οι πρώτοι σκόρερ είναι: