Δόξα Δράμας-Βυζάντιο Κοκκινοχώματος 0-0

125 φωτογραφίες του αγώνα   ΔΟΞΑΣ ΔΡΑΜΑΣ – ΒΙΖΑΝΤΙΟ ΚΟΚΚΙΝΟΧΩΜΑΤΟΣ θα δείτε εδώ…..απαγορεύεται η δημοσίευση έστω και μερικώς σε εφημερίδες

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ – ΒΥΖΑΝΤΙΟ ΚΟΚΚΙΝΟΧΩΜΑΤΟΣ  0 – 0
Δεν δικαιολόγησε την ανωτερότητά της

Κάτω από αποδοκιμασίες ολοκληρώθηκε το παιχνίδι της Δόξας Δράμας με αντίπαλο την ομάδα του Βυζάντιου Κοκκινοχώματος, κάτι που την άφησε ακόμη πιο μακριά από τον Άρη Θεσσαλονίκης, ενώ την προσπέρασε και ο Νέστος Χρυσούπολης που επικράτησε της ΑΠΕ Λαγκαδά.

Έτσι ο στόχος να διεκδικήσει κάτι περισσότερο από την παραμονή στην κατηγορία απομακρύνεται, ενώ στην συνέχεια έχει δύο εκτός έδρας παιχνίδια και σίγουρα θα πρέπει όλοι να αναλάβουν τις ευθύνες τους τους.

16’ Πολύ καλή σέντρα του Κουμπρόγλου από αριστερά βρίσκει ακριβώς μπροστά στο δεύτερο δοκάρι τον Σάντος που πιάνει απ ευθείας σουτ το οποίο φεύγει ελάχιστα άουτ.

25’ Κίτρινη κάρτα στον Σάντος που έμπαινε μέσα στην αντίπαλη περιοχή και ενώ βρέθηκε ανάμεσα σε δύο αμυντικούς και ανατράπηκε ο διαιτητής θεώρησε ότι με την πτώση του εκβίασε πέναλτι.

28’ Πάσα του Σάντος μέσα στην περιοχή στον Κανετίδη που δοκιμάζει ψηλοκρεμαστό σουτ το οποίο δεν αιφνιδιάζει τον Σουμουλίδη που μπλοκάρει εύκολα.

30’ Κόρνερ από αριστερά του Κουμπρόγλου βρίσκει στο ύψος του δεύτερου δοκαριού τον Στόικο που αφύλακτος σουτάρει πάνω από τα δοκάρια.

31’ Ο Σάντος το σουτ, ο Σουμουλίδης εκτός φάσης, την τελευταία στιγμή ο Γαλακτερός με προβολή αλλάζει την πορεία της μπάλας που από τα δίχτυα καταλήγει κόρνερ.

35′ Σουτ του Κανετίδη έξω από την περιοχή και η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Σουμουλίδη.

45’ Με τακουνάκι ο Αποστόλου προσπαθεί να αιφνιδιάσει και αναγκάζει τον Μένκα να διώξει -για κάθε ενδεχόμενο- σε κόρνερ.

66’ Ο Αποστολίδης μέσα από την περιοχή και δεξιά και χωρίς πίεση σουτάρει για να φύγει η μπάλα λίγο έξω από το κάθετο δοκάρι.

85’ Απανωτά λάθη των παικτών της Δόξας και η μπάλα φτάνει στον Αποστόλου που σουτάρει μέσα από την περιοχή και η μπάλα φεύγει ελάχιστα άουτ.

90’ Καταπληκτικό μακρινό σουτ του Αποστόλου αναγκάζει τον Μένκα να διώξει σε κόρνερ.

Διαιτήτευσαν οι κ. κ. Συμεωνίδης, Κύφος (Πιερίας), Σάββας (Σερρών).

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Αν. Παντζιαράς): Μένκα, Χαριτωνίδης, Γκαρακλίδης, Ρεβυθόπουλος, Βιτλής, Ντουτσαρίδης (54’ Περσίδης), Στόϊκος, Κουμπρόγλου, Κανετίδης (73’ Κυριακίδης), Ντος Σάντος (63’ Δούμπλατζης), Γαϊδαρτζής.

ΒΥΖΑΝΤΙΟ ΚΟΚΚΙΝΟΧΩΜΑΤΟΣ (Γ. Ιωαννίδης): Σουμουλίδης, Καζαντζίδης, Γαλακτερός (60’ Κάπατζης), Ματετζίδης, Μουσικάκης, Αποστόλου, Κεφάλας, Καρλόπουλος, Αποστολίδης, Τσίλογλου (70’ Ουζούνογλου), Μπαρέτας (89’ Ασλανίδης).