Δόξα Δράμας-Καβάλα 1-2

 

 

 

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ – Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑ  1 – 2
 
Έχασε το παιχνίδι και την 2η θέση

 

Παρά το ότι είχε το κίνητρο για κατάκτηση της 2ης θέσης στον βαθμολογία του πρωταθλήματος στον 1ο όμιλο της Γ Εθνικής κατηγορίας, η Δόξα Δράμας όχι μόνο δεν κέρδισε την Καβάλα παίρνοντας την ρεβάνς του 1ου γύρο, αλλά υπέστη ήττα μα σκορ 1-2, αφήνοντας την στο Νέστο που επικράτησε του Εορδαϊκού με σκορ 3-1 και σε όποια περίπτωση αλλαγών θα έχει αυτός τον πρώτο λόγο και όχι οι «Μαυραετοί».

Να σημειωθεί ότι μετά την λήξη του παιχνιδιού είχαμε αψιμαχίες ανάμεσα στους παίκτες χωρίς όμως κάτι σοβαρό.

Το φιλμ του αγώνα

2’ Από σέντρα του Σάντος, κεφαλιά του Μαρκόπουλου και η μπάλα άουτ.

11΄Σουτ από τον Ντος Σάντος, κόντρα στον Μπάτζιο και κόρνερ που περνάει ανεκμετάλλευτο.

23’ Γυριστό σουτ από τον Γαϊδαρτζή, ψηλά άουτ.

26’ Πρώτο σουτ από τον Γαϊδαρτζή, η μπάλα στο κάθετο δοκάρι του Αθανασίου, στην επιστροφή νέο σουτ από τον ίδιο ψηλά άουτ.

36’ Ο Σπάστιτς με σουτ δεν μπορεί να νικήσει τον Αθανασίου.

37’ Κεφαλιά από τον Σπάσιτς, κτυπάει στον Γαϊδαρτζή και φεύγει ψηλά άουτ.

44’ Μόνος του ο Γαϊδαρτζής απέναντι στον Αθανασίου, με ωραίο πλασέ κάνει το 1-0.

57’ Από εκτέλεση φάουλ του Κυριακίδη από δεξιά ο Τουμανίδης με κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Μπόσκου ισοφαρίζοντας σε 1-1.

70’ Κεφαλιά του Αθανασιάδη φεύγει άουτ.

82’ Δυο τραγικά λάθη της άμυνας των «μαυραετών» βγάζει τον Παππά απέναντι στον εξερχόμενο Μπόσκο όπου ο έμπειρος επιθετικός δεν έχει πρόβλημα να στείλει την μπάλα στα δίχτυα της Δόξας, γράφοντας το 1-2.

Διαιτήτευσαν οι κ.κ. Χανίδης (Μακεδονίας), Μποζατζίδης, Φραγιός (Μακεδονίας).

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Κ. Βασιλακάκης): Μπόσκος, Ρεβυθόπουλος, Βιτλής, Γκαρακλίδης (68’ Στόϊκος), Βραμέντζαλης, Μουτεσίδης, Γαϊδαρτζής, Παπαδόπουλος Μ., Μαρκόπουλος (62’ Αθανασιάδης), Ντος Σάντος (80’ Δούμπλατζης), Σπάσιτς.

Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑ (Γ. Ταουσιάνης): Αθανασίου, Μπαντάνης, Κυριακίδης, Τουμανίδης, Δέντσας, Παληγέωργος, Παππάς (83’ Ασημάκης), Μπρατσιάνι, Δουμάνης, Μπάτζιος, Πτηνόπουλος (46’ Λίτσκας).

 

 

  Γαϊδαρτζής  1-0

Τουμανίδης  1-1

Παππάς  1-2

 ΑΥΤΗ  Η  ΥΠΟΥΛΗ ΓΟΝΑΤΙΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕ ΤΗΝ ΦΑΣΑΡΙΑ

ΣΤΗ  ΜΟΝΗ  ΓΛΩΣΣΑ  ΠΟΥ  ΚΑΤΑΤΑΛΑΒΕ  Ο  ΜΑΡΚΟΣ  ΣΑΝΤΟΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ  ΝΑ ΑΝΕΒΕΙ  ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΠΑΛΗ ΚΕΡΚΙΔΑ !!!!  ΓΙΑΤΙ  ΤΑ ΒΡΑΖΙΛΙΑΝΙΚΑ  ΜΟΙΑΖΟΥΝ  ΠΟΛΥ  ΜΕ  ΤΑ  ΒΛΑΧΙΚΑ !!!!(με  αφιερωση στον φιλο  μου)

Εξάσφαιρος ο Άρης, στην 3η θέση η Δόξα Δράμας

 

Ολοκληρώθηκε και το φετινό πρωτάθλημα στον 1ο όμιλο της Γ Εθνικής κατηγορίας, όπου ο Άρης πέρασε από το Σουφλί με εξάρα, ενώ η Δόξα Δράμας που έχασε στην έδρα από την Καβάλα τερμάτισε στην 2η θέση, την οποία κατέλαβε τελικά ο Νέστος Χρυσούπολης. Όλα τα αποτελέσματα, η τελική βαθμολογία και οι πρώτοι σκορερ, είναι:

 

Τα αποτελέσματα  34η αγωνιστική

 

Φ.Σ. Κοζάνη   –           Εθνικός Σερρών                    3-0 α.α.

Έβρος Σουφλίου         –           Άρης Θεσ/νίκης          0-6

Απόλλων Καλαμαρ.   –           Εθνικός Αλεξ/πολης   3-0 α.α.

Δόξα Δράμας   –                        Α.Ο. Καβάλα                1-2

Νέστος Χρυσούπ.       –           Εορδαϊκός                   3-2

Θύελλα Φιλώτα          –           Ηρακλής Αμπελοκ.     5-0

ΑΠΕ Λαγκαδά            –           Καμπανιακός               4-2

Βυζάντιο Κοκκινοχ.    –  Εθνικός Ν. Αγιονερίου           2-5

Ρεπό: Απόλλων Κρ. Βρύσης          

 

Η τελική βαθμολογία

 

ΟΜΑΔΕΣ

ΑΓ.

Ν

Ι

Η

ΤΕΡΜΑΤΑ

Β

Άρης Θεσ/νίκης

32

28

3

1

76

17

87

Νέστος Χρυσούπ.

32

21

3

8

66

35

66

Δόξα Δράμας

32

18

9

5

47

24

63

Α.Ο. Καβάλα

32

16

10

6

53

24

58

Απόλλων Καλαμαρ.

32

16

5

11

46

29

53

ΑΠΕ Λαγκαδά

32

15

8

9

50

35

53

Εθνικός Ν. Αγιονερίου

32

14

8

10

34

24

50

Καμπανιακός

32

13

8

11

45

31

47

Εορδαϊκός

32

12

10

10

35

35

46

Φ.Σ. Κοζάνη

32

13

5

14

41

49

44

Βυζάντιο Κοκκινοχ.

32

11

4

17

46

50

37

Θύελλα Φιλώτα

32

10

5

17

32

38

35

Απόλλων Κρ. Βρύσης

32

9

7

16

27

43

34

Ηρακλής Αμπελοκ.

32

8

4

20

33

57

28

Εθνικός Αλεξ/πολης

32

6

9

17

20

45

27

Έβρος Σουφλίου

32

5

7

20

32

86

22

Εθνικός Σερρών

32

2

5

25

10

71

11

 

  • Όλες οι ομάδες έχουν κάνει από δύο ρεπό
  • Ο Εθνικός Σερρών αποχώρησε από το πρωτάθλημα
  • Ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης έχει ένα μηδενισμό και –3 βαθμούς.

 

Οι πρώτοι σκόρερ

 

Καπνίδης         Άρης Θεσσαλονίκης                 21

Γαϊδαρτζής      Δόξα Δράμας                              20

Ζγκούρι           Νέστος Χρυσούπολης            14

Στεφανίδης Ν;ς Εθνικός Ν. Αγιονερίου           12

Ντούνης          Άρης Θεσσαλονίκης                11

Τσίλογλου       Βυζάντιο Κοκκινοχ.              11

Χρήστου         Καμπανιακός                            11

Γκατζολάρι      Νέστος Χρυσούπολης            10

Ζιγκερίδης       Έβρος Σουφλίου                   10

Κρυστάλλης    Εθνικός Σερρών – ΑΠΕ Λαγκαδά      10

Κυβελίδης       Άρης Θεσσαλονίκης                       10

Πάλλας            Καμπανιακός                                     9

Τάτος   Άρης Θεσσαλονίκης                                  9

Δουμάνης        Α.Ο. Καβάλα                                     8

Ιβιτς     Απόλλων Κρ. Βρύσης                             8

Ντούγκα          ΑΠΕ Λαγκαδά                               8

Πτηνόπουλος  Α.Ο. Καβάλα                               8

Στεφανίδης      Θύελλα Φιλώτα                        8

Κράββαρης      ΑΠΕ Λαγκαδά            7

Μαυροματίδης            Εορδαϊκός       7

Μπαρέτας        Βυζάντιο Κοκκινοχ.    7

Μπαστάνης Θ. Θύελλα Φιλώτα          7

Γιόνδης            Εορδαϊκός                               6

Εμρέ    Έβρος Σουφλίου                                   6

Ζαννέτου         Απόλλων Καλαμαριάς            6

Καρλόπουλος  Βυζάντιο Κοκκινοχ.             6

Κεφαλάς          Βυζάντιο Κοκκινοχ.                6

Κούτεφ            Νέστος Χρυσούπολης            6

Μελισσόπουλος          Νέστος Χρυσούπολης            6

Μπρατσιάνι     Α.Ο. Καβάλα                                 6

Σαπιασβίλι       Ηρακλής Αμπελοκήπων         6

Χιονίδης          Ηρακλής Αμπελοκήπων         6

Αυτογκόλ: Παυλίδης (Εθνικός Σερρών), Μπάρμπας (Ηρακλής Αμπελοκήπων), Ζυγκερίδης (Έβρος Σουφλίου), Παπαδόπουλος Γ. (Απόλλων Κρ. Βρύσης), Ρακαβίνας (Καμπανιακός), Μπρέγου (Απόλλων Κρ, Βρύσης), Βόσδου (Ηρακλής Αμπελοκήπων), Σαββίδης, Κάζογλου (Εορδαϊκός), Κραγιόπουλος (Ηρακλής Αμπελοκήπων), Χαριτωνίδης (Δόξα Δράμας).