ΕΒΡΟΣ ΣΟΥΦΛΙΟΥ – ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 0 – 6

ΕΒΡΟΣ ΣΟΥΦΛΙΟΥ – ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ  0 – 6

Έκλεισε τη χρονιά με «εξάσφαιρο»

Ο Άρης ήθελε να αποχαιρετίσει τη Γ’ εθνική (και φυσικά να μην την ξαναδεί) με μία όμορφη αγωνιστική παράσταση. Έτσι και έκανε. Νίκησε δια περιπάτου με 0-6 τον Έβρο Σουφλίου παίζοντας στο πρώτο ημίχρονο εντυπωσιακά.

Οι παίκτες του Νίκου Αναστόπουλου προσπάθησαν να βοηθήσουν τον Καπνίδη να ανακηρυχθεί και πρώτος σκόρερ στην κατηγορία και κατάφεραν να του… προσφέρουν δύο γκολ στο 9’ και στο 12’.

Η διαφορά ποιότητας ήταν τεράστια και ο Άρης χρειαζόταν ολιγόλεπτα ξεσπάσματα για να φτάσουν και σε άλλα γκολ. Τη σκυτάλη από τον καπνίδη πήρε ο Ντούνης που σκόραρε… δις στο 34’ και το 40’ και ενώ ενδιάμεσα γκολ είχε πετύχει και ο Τάτος με εκτέλεση φάουλ.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Άρη είχαν ευκαιρίες να βάλουν και άλλα γκολ όπως ευκαιρίες έχασαν και οι γηπεδούχοι να μειώσουν.  Το τελικό σκορ διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις ο Κυβελίδης.

2’ Σουτ του Δραγανίδη για το Σουφλί η μπάλα ψηλά άουτ.

7’ Ο Καπνίδης σκόραρε, αλλά υποδείχθηκε σε θέση οφ σάιτ.

8’ Με διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή ο Καπνίδης κάνει το 0-1.

11’ Πέναλτι υπέρ του Άρη, σε χέρι του Χατζάκου, το εκτελεί ο Καπνίδης και κάνει το 0-2.

18’ Σουτ του Καζναφέρη, απομάκρυνε ο Μπινόπουλος.

24’ Σουτ από τον Κωνσταντινίδη κοντράρει σε αμυντικούς στην γραμμή τέρματος και απομακρύνεται.

32’ Δοκάρι (κάθετο) για το Σουφλί με απευθείας χτύπημα φουλ του Εφραιμίδη.

34’ Ωραία σέντρα από τον Βουτσιά και ο Ντούνης με πλασέ ανεβάζει το σκορ στο 0-3.

37’ Ασταμάτητος ο Άρης, κάνει το 0-4 με από εκτέλεση φάουλ από τον Τάτο  και σουτ – προβολή του Κωνσταντινίδη.

41’ Δυνατό σουτ του Ντούνη έξω από την περιοχή πρώτα στο δοκάρι και στα δίχτυα, το 0-5.

80’ Σουτ σε κενή εστία του Άρη από τον Δραγανίδη η μπάλα αποκρούεται από το κάθετο δοκάρι του Σιδεράκη.

82’ Σουτ του Ζυγκερίδη, ωραία επέμβαση του Σιδεράκη.

90’ Ο Κυβελίδης με σουτ μέσα από την περιοχή κάνει το τελικό 0-6.

Διαιτήτευσαν οι κ.κ. Γεωργιτσόπουλος (Δράμας), Βερνέζης (Καβάλας), Κηλικιώτης (Ξάνθης).

ΕΒΡΟΣ ΣΟΥΦΛΙΟΥ (Στ. Μιχαηλίδης): Μπινόπουλος, Μπάμνιος, Δροσάκης (62’ Μερτίκας), Χατζάκος, Λειβαδιώτης, Πετκίδης, Τσελέπης (46’ Μεμέτ Εμρέ), Δραγανίδης, Χιζανασβίλι, Εφραιμίδης (86’ Κουτσούλας), Ζυγκερίδης.

ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ (Ν. Αναστόπουλος): Σιδεράκης, Τσουμάνης, Μαζουλουξής, Βουτσιάς, Μελισσάς (46’ Σαμαρόπουλος), Κωνσταντινίδης (60’ Μπουλγκουρίδης), Καζναφέρης, Ντούνης, Καπνίδης, Τάτος (60’ Ανδρεάκος), Κυβελίδης.