Εθνικός Σερρών: Φιλική ισοπαλία στον Λαγκαδά

Με ισοπαλία συνοδεύτηκε το τέταρτο φιλικό παιχνίδι του Εθνικού Σερρών. Η ομάδα του Άκη Βάβαλη δεν βρήκε δίχτυα στον Λαγκαδά, αλλά δεν δέχθηκε και γκολ και έτσι το τελικό 0-0 σημάδεψε την αναμέτρηση κόντρα στη νεοφώτιστη στην Γ΄ Εθνική ομάδα. Παραμονή 15αύγουστου και οι δύο ομάδες δεν έβγαλαν ιδιαίτερη ενέργεια. Οι δοκιμές συνεχίζονται πάντως, με τον τεχνικό της ομάδας να χρησιμοποιεί και πάλι δύο ενδεκάδες.

Ο αγώνας έγινε κάτω από αφόρητο καύσωνα που δυσκόλεψε τις κινήσεις των ποδοσφαιριστών και των δύο ομάδων που είχε σαν αποτέλεσμα να γίνουν ελάχιστες φάσεις στις δυο εστίες. Ένα σουτ του Τσερκέζου της ΑΠΕΛ που απέκρουσε με επιτυχία ο Γκουτζελάς και μια κεφαλιά του Παπίτσα που πέρασε ξυστά από το οριζόντιο δοκάρι ήταν οι κυριότερες φάσεις του ματς.

Το επόμενο φιλικό είναι στη Χαλάστρα την Τεταρτη 19 Αυγούστου κόντρα στον Καμπανιακό. Ο Βάβαλης έδωσε διήμερο ρεπό και το ραντεβού στο γήπεδο ανανεώθηκε για το απόγευμα της Δευτέρασ.

Εθνικός Σερρών (α΄ ημίχρονο): Γκουτζελάς, Μερεσιώτης, Αγγελίδης, Πολυζωίδης, Γεωργιάδης, Νικολίτσας, Βλάχος, Καραγιαννίδης, Θυμιατής, Παπαβασιλείου, Κρυστάλλης. (β΄ ημίχρονο): Μαλέσιος, Κωνσταντίνου, Σαϊνατούδης, Κασμερίδης, Γκάλιος, Κεραμιδάς, Εμμανουήλ, Παπίτσας, Αμαραντίδης, Παπαδόπουλος, Γεράκης