ΕΟΡΔΑΪΚΟΣ – Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑ 0 – 4 ……………………………..

ΕΟΡΔΑΪΚΟΣ – Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑ  0 – 4

Καταιγιστικοί οι «Αργοναύτες»

Στην κυριολεξία ο Α.Ο.Κ. ήταν καταιγιστικός στο α’ ημίχρονο και εκτός από τα 3 τέρματα που πέτυχε έχασε και πολλές ευκαιρίες για να σημειώσει ακόμη περισσότερα τέρματα. Πιο συγκεκριμένα στο 13’ από καλή θέση ο Λίτσκας έπιασε δυνατο σουτ αλλά η μπάλα έφυγε ελάχιστα άουτ από το αντίπαλο δοκάρι αλλά στο 23 η ομάδα του Άγγελου Διγκόζη προηγήθηκε στο σκορ. Ο Κυζιρίδης έβγαλε κάθετη πάσα στον Λίτσκα και αυτός με υποδειγματικό πλασέ έγραψε το (1-0). Στο 25’ οι «Αργονάυτες», έκαναν δύο τα τέρματα τους με έναν πολύ όμορφο συνδυασμό, όταν ο Κυζιρίδης τροφοδότησε τον Λίτσκα, αυτός με τακουνάκι βρήκε τον Τζιτζιφάκο και ο τελευταίος με μονοκόμματο σουτ διαμόρφωσε το (0-2). Το κακό για τον Εορδαϊκό «τρίτωσε’ στο 29′ όταν από την σέντρα του Λίσκα ο Μελισσόπουλος με σουτ έγραψε το (0-3). Ο Α.Ο.Κ. θα μπορούσε να είχε πετύχει και ένα ακόμη γκολ στο 33’ όταν ο Κεφαλάς με δυνατό σουτ υποχρέωσε τον τερματοφύλακα του Εορδαϊκού

να αντιδράσει με εκπλητικό τρόπο διώχνοντας την μπάλα σε κόρνερ. Στην επανάληψη και ειδικότερα στο 61’ προ κενής εστίας ο Μείσσόπουλος έπιασε σουτ που κατέληξε άουτ. Παρόμοια στιγμή είχαμε για τον Α.Ο.Κ. και στο 68’ με πρωταγωνιστή τον Λίτσκα. Όμως στο 78’, Λίτσκας, Κυζιρίδης και Μελισσόπουλος συνδυάστηκαν υποδειγματικά και ο τελευταίος με υποδειγματικό σουτ έγραψε το