Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΕΠΣ ΔΡΑΜΑΣ

ΕΠΣ ΔΡΑΜΑΣ – Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Το απόλυτο Καστρινός, Προσοτσάνη και Ξηροπόταμος

ΕΠΣ ΔΡΑΜΑΣ – Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Το απόλυτο Καστρινός, Προσοτσάνη και Ξηροπόταμος

Με τρεις ομάδες να διατηρούν το απόλυτο των βαθμών, ολοκληρώθηκε η 3η αγωνιστική στο πρωτάθλημα της  Α κατηγορίας στην ΕΠΣ Δράμας, όπου δεν είχαμε κανένα ισόπαλο αποτέλεσμα και με το σκορ της ημέρας να πετυχαίνει η Προσοτσάνη με 0-8 στην Καλλίφυτο. Όλα τα αποτελέσματα η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική, είναι;

Τα αποτελέσματα

3η Αγωνιστική

Α.Ε.Καλαμπακίου            –              Ακρίτας Ν.Κρώμνης        2-0

Α.Ε.Κ.Βρύσης     –              Δόξα Πετρούσας             2-1

Φίλιπποι Δοξάτου           –              Δόξα Βώλακα    0-1

Άρης Φωτολίβους           –              Αστέρας Κουδουνίων    1-4

Ακρίτας Κ. Νευροκ.        –              Κεραυνός Αρκαδικού    4-0

ΠΑΟΠ Ν. Αμισού              –              Ορφέας Χωριστής           1-4

Αστέρας Κουδουνίων    –              Δόξα Αντ.Καστρινός      0-5

Μ.Αλέξ.Ξηροπόταμου   –              Μ.Αλέη.Αγ.Αθανασίου 2-1

Εθν.Αστ.Καλλιφύτου     –              Γ.Σ. Προσοτσάνης            0-8

 

 

Η Βαθμολογία

    ΑΓ. Ν Ι Η ΤΕΡΜΑΤΑ Β
1 Δόξα Αντ.Καστρινός 3 3 0 0 13 1 9
2 Γ.Σ. Προσοτσάνης 3 3 0 0 12 0 9
3 Μ.Αλέξ.Ξηροπόταμου 3 3 0 0 8 2 9
4 Δόξα Βώλακα 3 2 1 0 4 0 7
5 ΠΑΟΠ Ν. Αμισού 3 2 0 1 8 4 6
6 Κεραυνός Αρκαδικού 3 2 0 1 6 5 6
7 Ορφέας Χωριστής 3 1 2 0 5 2 5
8 Α.Ε.Καλαμπακίου 3 1 2 0 4 2 5
9 Α.Ε. Κυργίων 2 1 1 0 5 1 4
10 Άρης Φωτολίβους 3 1 1 1 4 6 4
11 Α.Ε.Κ.Βρύσης 3 1 1 1 2 5 4
12 Ακρίτας Κ. Νευροκ. 3 1 0 2 5 4 3
13 Αστέρας Κουδουνίων 4 1 0 3 4 10 3
14 Δόξα Πετρούσας 3 0 2 1 4 5 2
15 Μ.Αλέη.Αγ.Αθανασίου 3 0 0 3 2 6 0
16 Φίλιπποι Δοξάτου 3 0 0 3 1 8 0
17 Ακρίτας Ν.Κρώμνης 3 0 0 3 0 9 0
18 Εθν.Αστ.Καλλιφύτου 3 0 0 3 1 18 0

 

Η Επόμενη Αγωνιστική

Α.Ε.Κ.Βρύσης     –              Α.Ε.Καλαμπακίου

Ακρίτας Ν.Κρώμνης        –              Φίλιπποι Δοξάτου

Δόξα Πετρούσας             –              Άρης Φωτολίβους

Δόξα Βώλακα    –              Ακρίτας Κ. Νευροκ.

Α.Ε. Κυργίων      –              ΠΑΟΠ Ν. Αμισού

Κεραυνός Αρκαδικού    –              Αστέρας Κουδουνίων

Ορφέας Χωριστής           –              Μ.Αλέξ.Ξηροπόταμου

Δόξα Αντ.Καστρινός      –              Εθν.Αστ.Καλλιφύτου

Μ.Αλέη.Αγ.Αθανασίου –              Γ.Σ. Προσοτσάνης

 

Comment here