Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΕΠΣ ΔΡΑΜΑΣ

ΕΠΣ ΔΡΑΜΑΣ – Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Τριπλή ισοβαθμία στην κορυφή

ΕΠΣ ΔΡΑΜΑΣ – Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Τριπλή ισοβαθμία στην κορυφή

Με τρεις ομάδες να ισοβαθμούν στην κορυφή της βαθμολογίας και με καμία να διατηρεί το απόλυτο των βαθμών, συνεχίστηκε το πρωτάθλημα στην Α Κατηγορία της ΕΠΣ Δράμας, όπου η Προσοτσάνη έχασε τους πρώτους της βαθμούς από την Χωριστή και με τα Κύργια να κερδίζουν στον Ξηροπόταμου και τον Βώλακα μέσα στα Κουδούνια. Ο Ακρίτας Κ. Νευροκοπίου επικράτησε της Ν. Κρώμνης με την δεύτερη να αστοχεί τρεις φορές σε εκτέλεση πέναλτι. Όλα τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική, είναι:

Τα αποτελέσματα

5η Αγωνιστική

Α.Ε.Καλαμπακίου            –              Φίλιπποι Δοξάτου           2-1

Άρης Φωτολίβους           –              Α.Ε.Κ.Βρύσης     1-4

Ακρίτας Κ. Νευροκ.        –              Ακρίτας Ν.Κρώμνης        1-0

ΠΑΟΠ Ν. Αμισού              –              Δόξα Πετρούσας             4-1

Αστέρας Κουδουνίων    –              Δόξα Βώλακα    0-2

Μ.Αλέξ.Ξηροπόταμου   –              Α.Ε. Κυργίων      0-3

Εθν.Αστ.Καλλιφύτου     –              Κεραυνός Αρκαδικού    0-2

Γ.Σ. Προσοτσάνης            –              Ορφέας Χωριστής           1-1

Μ.Αλέη.Αγ.Αθανασίου –              Δόξα Αντ.Καστρινός      2-0

Η Βαθμολογία
ΑΓ. Ν Ι Η ΤΕΡΜΑΤΑ Β
1 Γ.Σ. Προσοτσάνης 5 4 1 0 17 3 13
2 Α.Ε. Κυργίων 5 4 1 0 14 3 13
3 Δόξα Βώλακα 5 4 1 0 9 2 13
4 Κεραυνός Αρκαδικού 5 4 0 1 10 6 12
5 Δόξα Αντ.Καστρινός 5 3 0 2 14 5 9
6 Ορφέας Χωριστής 5 2 3 0 10 3 9
7 ΠΑΟΠ Ν. Αμισού 5 3 0 2 13 7 9
8 Α.Ε.Καλαμπακίου 5 2 3 0 7 4 9
9 Μ.Αλέξ.Ξηροπόταμου 5 3 0 2 8 9 9
10 Α.Ε.Κ.Βρύσης 5 2 2 1 7 7 8
11 Ακρίτας Κ. Νευροκ. 5 2 0 3 8 7 6
12 Δόξα Πετρούσας 5 1 2 2 10 9 5
13 Άρης Φωτολίβους 5 1 1 3 5 15 4
14 Μ.Αλέη.Αγ.Αθανασίου 5 1 0 4 6 10 3
15 Φίλιπποι Δοξάτου 5 1 0 4 3 10 3
16 Εθν.Αστ.Καλλιφύτου 5 1 0 4 3 21 3
17 Ακρίτας Ν.Κρώμνης 5 0 0 5 0 11 0
18 Αστέρας Κουδουνίων 5 0 0 5 1 13 0

 

Η Επόμενη Αγωνιστική

Άρης Φωτολίβους           –              Α.Ε.Καλαμπακίου

Φίλιπποι Δοξάτου           –              Ακρίτας Κ. Νευροκ.

Α.Ε.Κ.Βρύσης     –              ΠΑΟΠ Ν. Αμισού

Ακρίτας Ν.Κρώμνης        –              Αστέρας Κουδουνίων

Δόξα Πετρούσας             –              Μ.Αλέξ.Ξηροπόταμου

Δόξα Βώλακα    –              Εθν.Αστ.Καλλιφύτου

Α.Ε. Κυργίων      –              Γ.Σ. Προσοτσάνης

Κεραυνός Αρκαδικού    –              Μ.Αλέη.Αγ.Αθανασίου

Ορφέας Χωριστής           –              Δόξα Αντ.Καστρινός

Comment here