Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΕΠΣ ΔΡΑΜΑΣ

ΕΠΣ ΔΡΑΜΑΣ Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

 

ΕΠΣ ΔΡΑΜΑΣ

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Διπλή νίκη για πέντε

Με την διεξαγωγή της 2ης αγωνιστικής συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Α κατηγορίας στην ΕΠΣ Δράμας, όπου πέντε ομάδες πέτυχαν την 2η νίκη τους και με πιο σημαντικό το διπλό τπθ Ξηροπόταμου μέσα στην Καλλίφυτο με 1-5, αλλά και της Ν. Αμισού μέσα στον  Άγια Αθανάσιο. Όλα τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική, είναι:

 

Τα αποτελέσματα

2η Αγωνιστική

Δόξα Πετρούσας             –              Α.Ε.Καλαμπακίου            2-2

Δόξα Βώλακα    –              Ακρίτας Ν.Κρώμνης        3-0

Α.Ε. Κυργίων      –              Α.Ε.Κ.Βρύσης     4-0

Κεραυνός Αρκαδικού    –              Φίλιπποι Δοξάτου           2-1

Ορφέας Χωριστής           –              Άρης Φωτολίβους           1-1

Δόξα Αντ.Καστρινός      –              Ακρίτας Κ. Νευροκ.        3-1

Μ.Αλέη.Αγ.Αθανασίου –              ΠΑΟΠ Ν. Αμισού              0-2

Γ.Σ. Προσοτσάνης            –              Αστέρας Κουδουνίων    3-0

Εθν.Αστ.Καλλιφύτου     –              Μ.Αλέξ.Ξηροπόταμου   1-5

 

 

Η Βαθμολογία

  ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Ν Ι Η ΤΕΡΜΑΤΑ Β
1 Δόξα Αντ.Καστρινός 2 2 0 0 8 1 6
2 ΠΑΟΠ Ν. Αμισού 2 2 0 0 7 0 6
3 Κεραυνός Αρκαδικού 2 2 0 0 6 1 6
4 Μ.Αλέξ.Ξηροπόταμου 2 2 0 0 6 1 6
5 Γ.Σ. Προσοτσάνης 2 2 0 0 4 0 6
6 Α.Ε. Κυργίων 2 1 1 0 5 1 4
7 Δόξα Βώλακα 2 1 1 0 3 0 4
8 Άρης Φωτολίβους 2 1 1 0 3 2 4
9 Δόξα Πετρούσας 2 0 2 0 3 3 2
10 Α.Ε.Καλαμπακίου 2 0 2 0 2 2 2
11 Ορφέας Χωριστής 2 0 2 0 1 1 2
12 Α.Ε.Κ.Βρύσης 2 0 1 1 0 4 1
13 Μ.Αλέη.Αγ.Αθανασίου 2 0 0 2 1 4 0
14 Ακρίτας Κ. Νευροκ. 2 0 0 2 1 4 0
15 Αστέρας Κουδουνίων 2 0 0 2 0 4 0
16 Φίλιπποι Δοξάτου 2 0 0 2 1 7 0
17 Ακρίτας Ν.Κρώμνης 2 0 0 2 0 7 0
18 Εθν.Αστ.Καλλιφύτου 2 0 0 2 1 10 0

 

Η Επόμενη Αγωνιστική

 

Α.Ε.Καλαμπακίου            –              Ακρίτας Ν.Κρώμνης

Α.Ε.Κ.Βρύσης     –              Δόξα Πετρούσας

Φίλιπποι Δοξάτου           –              Δόξα Βώλακα

Άρης Φωτολίβους           –              Αστέρας Κουδουνίων

Ακρίτας Κ. Νευροκ.        –              Κεραυνός Αρκαδικού

ΠΑΟΠ Ν. Αμισού              –              Ορφέας Χωριστής

Αστέρας Κουδουνίων    –              Δόξα Αντ.Καστρινός

Μ.Αλέξ.Ξηροπόταμου   –              Μ.Αλέη.Αγ.Αθανασίου

Εθν.Αστ.Καλλιφύτου     –              Γ.Σ. Προσοτσάνης

Comment here