ΗΡΑΚ.ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ 1 – 1

ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ  1 – 1

Έμφραγμα στις καθυστερήσεις

Ούτε και αυτή την αγωνιστική κατάφερε ο Ηρακλής Αμπελοκήπων να πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης,, αν και είχε τον πρώτο λόγο, αλλά δέχθηκε την ισοφάριση στις καθυστερήσεις. Και δύο ομάδες από του χρόνου θα παίζουν στα τοπικά πρωταθλήματα των νομών που ανήκουν.

Δυνατά από το ξεκίνημα ο Ηρακλής και μόλις στο 7’ από κάθετη πάσα του Κραγιόπουλου ο Σάρρος με πλασέ μέσα από την περιοχή έκανε το 1-0. Υπεροχή για τους γηπεδούχους σ’ όλη την διάρκεις του πρώτου ημιχρόνου, κόντρα στον Εθνικό που πρόσεξε περισσότερο την άμυνά του και έχοντας αδυναμία να βγει επιθετικά.

Στην επανάληψη η εικόνα δεν άλλαξε, με τους γηπεδούχους να έχουν φλύαρη υπεροχή αλλά να μην μπορούν να «κλειδώσουν» το παιχνίδι μ’ ένα 2ο τέρμα, κάτι που το πλήρωσε, όταν στις καθυστερήσεις (90+2’) οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν με τον Πελτέκη που ε΄χε μπει σαν αλλαγή.

Διαιτήτευσαν οι κ.κ. Μαυρίδης, Δέλλιος, Μίσκος (Πέλλας)  .

ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ (Ν. Παπανώτας): Ζιάκκας, Καραπέτρος, Παπαδόπουλος (46’ Σαμανίδης), Ιωαννίδης, Παναγιωτίδης, Ντουτσαρίδης, Μαυρίδης, Σάρρος (70’ Τσεκερίδης), Κραγιόπουλος, Σαπιασβίλι, Βόσδου (75’ Χαψάς).

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ (Γ. Σαργιαννίδης): Καλαϊτζίδης, Γκαϊτατζής, Κατρανίτσας, Τσορμπατζίδης, Δούπας, Αμπραχαμιάν, Τορομανίδης (67’ Πελτέκης), Κριεζής (60’ Κυριζάκης), Γωνιάδης, Θεοδωράκης, Τσαμουρλίδης.