ΘΥΕΛΛΑ ΦΙΛΩΤΑ – ΑΠΕ ΛΑΓΚΑΔΑ 1 – 2 …………………………………

ΘΥΕΛΛΑ ΦΙΛΩΤΑ – ΑΠΕ ΛΑΓΚΑΔΑ  1 – 2

Δεν κράτησε ούτε τον βαθμό

Ούτε και στην έδρα δεν κατάφερε η Θύελλα Φιλώτα να αποφύγει την ήττα, παρά το ότι ισοφάρισε στις αρχές της επανάληψης, αλλά οι φιλοξενούμενοι στα τελευταία λεπτά πέτυχαν το 2-1 και πήραν τους πρώτους τους τρεις βαθμούς

Στο 41’ Τσιακαλής μετά από πάσα του Παναγιωτούδη, και πλάγιο σουτ το 0-1

Στο 50’ ο Μπατσάνης με σουτ κάνει το 1-1

Στο 88’ ο Βασαΐτης κάνει το 1-2 και δίνει την πρώτη νίκη στην ΑΠΕΛ

Στο 66’ δοκάρι σε φάουλ Πάλα.

Στο 4’ ο Καρατζιάς τραυματίστηκε, του βγήκε ο ώμος, πήγε νοσοκομείο για τις πρώτες βοήθειες και επέστρεψε στο γήπεδο και είδε το υπόλοιπο ματς

Διαιτήτευσαν οι κ. κ. Χιώτης, Μανάσης και Σταφυλάς (ΕΠΣ Τρικάλων).

ΘΥΕΛΛΑ ΦΙΛΩΤΑ (Β. Παπαδόπουλος): Κοντογουλίδης, Καραπέτρος, Γεωργόπουλος, Πάλα (66’ Πιρίτσαους), Τακίδης, Παπαγεωργίου, Θεοδουλίδης (87’ Σέχι), Ελευθεριάδης, Ιορδανίδης, Στεφανίδης, Μπατσάνης  (77’ Τσεμπερλίδης)

ΑΠΕ ΛΑΓΚΑΔΑ (Γ. Παγώνης): Καλογεράκης, Καρατζιάς (4’ Βασαΐτης), Τσιακαλής, Λαβιδάς, Αθανασίου, Καλούδης, Ξανθόπουλος, Τσερκέζης, Κράβαρης, Παναγιωτούδης (78’ Σαράφογλου), Βεϊδαμενίδης (68’ Πολίτης).