ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ Ν. ΑΓΙΟΝΕΡΙΟΥ 3 – 1

ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ Ν. ΑΓΙΟΝΕΡΙΟΥ  3 – 1

Πρώτη νίκη για Βαμβακούλα

Πρώτος στόχος επιτεύχθηκε, καθώς ο Καμπανιακός πήρε σημαντικό τρίποντο με αντίπαλο τον Εθνικό Ν. Αγιονερίου στα πλαίσια της 16ης αγωνιστικής της Γ Εθνικής, μία νίκη που ήταν και πρώτη για το Νίκο Βαμβακούλα.

Το παιχνίδι κρίθηκε στην δύναμη και στο πάθος που έβγαλαν στον αγωνιστικό χώρο και οι δυο ομάδες με τον Καμπανιακό να ανοίγει το σκορ με το Φουρτζίου στο 14ο λεπτό. Μ αυτό το γκολ τελείωσε το ημίχρονο.

Στο 60’ έχουμε την ισοφάριση για τον Εθνικό με τον πρώην Χαλαστρινό Υψηλό, ενώ στο 68’ ο Μπάλλιος κερδίζει πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Κουντουράς κάνοντας το 2-1 για τους γηπεδούχους. Κλέψιμο της μπάλας από τον Χρήστου τροφοδοτεί τον Μπάλλιο και πλασάρει στον αμαρκάριστο Πάλλα και αυτός με ωραίο πλασέ γράφει το 3-1 στο 89’.

Δεύτερος στόχος για τους Χαλαστρινούς το 2Χ2 στο επόμενο εντός έδρας παιχνίδι με την ΑΠΕ Λαγκαδά.

Διαιτήτευσαν οι κ. κ. Μελτζανίδης, Παπαδάκης, Κελεσίδης (Ημαθίας).

ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ (Ν. Βαμβακούλας): Κηπουρός, Παπάζης, Αλμπάνης (67′ Σαρίδης), Δουρμούσης, Ραγκαβίνας, Πετρούσης, Πάλλας, Σαπανίδης (75′ Γαβανάς), Χρήστου, Κουντουράς, Φουρτζίου (65′ Μπάλιος).

ΕΘΝΙΚΟΣ Ν. ΑΓΙΟΝΕΡΙΟΥ (Γ. Γεωργιάδης): Γουναρίδης, Μπουζούρας, Κιόρτσης (80′ Μπελίτσας), Ζελέγκου (28′ Μητσιός), Μιλκούδης, Κοντσίδης, Υψηλός, Στ. Στεφανίδης, Παλιάτσιος, Ν. Στεφανίδης, Δρόσος.