ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΦΙΛΩΤΑ 3 – 1

ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΦΙΛΩΤΑ  3 – 1

Ακόμη τρεις πόντοι στο σακούλι

Καθαρή νίκη με 3-1 πέτυχε σήμερα η ομάδα του Καμπανιακού με αντίπαλο την Θύελλα Φιλώτα. Με το σφύριγμα της έναρξης του παιχνιδιού το σκορ άνοιξε για τον Καμπανιακό που ήθελε από τα πρώτα λεπτά να δείξει τα δόντια του.

Στο 2΄ο Χρήστου με κεφαλιά ανοίγει το σκορ για τους γηπεδούχους.

Το φτωχό αυτό σκορ στέλνει της ομάδες στα αποδυτήρια.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι είχαν εξ ολοκλήρου τον έλεγχο του παιχνιδιού πέτυχαν άλλα δυο γκολ, πρώτα και πάλι με τον Χρήστου στο 49’ και λίγο αργότερα στο 70’ με κεφαλιά ο Ρακαβίνας γράφει το 3-0.

Οι φιλοξενούμενοι το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν το σκορ με τον Στεφανίδη στο 82’.

Διαιτήτευσαν οι κ.κ. Παρχαρίδης, Τσακίρης, Χασιώτης (Δράμας).

ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ (Λ. Υφαντίδης): Κηπουρός, Ζαπρόπουλος, Κουντουράς, Δουρμούζης, Ρακαβίνας, Τοντόροφ, Μπάλιος, Χατζόπουλος (72’ Βούζας), Χρήστου (57’ Πάλλας), Σαπανίδης (68’ Αλμπάνης), Προβατίδης.

ΘΥΕΛΛΑ ΦΙΛΩΤΑ (Γ. Τζόρας): Κοντογουλίδης Α., Σπηλιώτης (59’ Βαφειάδης), Τακίδης, Κοντογουλίδης Δ., Εράλντι, Παπαγεωργίου, Στεφανίδης, Μπαστάνης Γ., Ελευθεριάδης, Μπαστάνης Θ. (72’ Πουρτουλίδης), Θεοδουλίδης (75’ Κατσούλης).