ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ – ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ 1 – 0 Άδοξη ήττα, έμεινε πίσω

ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ – ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ  1 – 0

Άδοξη ήττα, έμεινε πίσω

ΧΑΛΑΣΤΡΑ:

Με νικητή τον Καμπανιακό, ολοκληρώθηκε η συνάντηση των «ερυθρόλευκων» με την ομάδα της Δόξας Δράμας, με σκορ 1-0, στα πλαίσια της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος του 1ου ομίλου της Γ Εθνικής κατηγορίας.

Το παιχνίδι ήταν αρκετά καλό παρουσία φιλάθλων και από τις δύο ομάδες, όπου στο πρώτο μέρος οι «Μαυραετοί» έπαιξαν καλά και είχαν ευκαιρίες για να σκοράρουν, αλλά στην επανάληψη με μία απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ γνώρισαν την ήττα που τους απομάκρυνε ακόμη περισσότερο από τον πρωτοπόρο Άρη, ενώ απέκτησε και συγκάτοικο στην 2η θέση το Νέστο Χρυσούπολης.

3’ Ο Γαϊδαρτζής από αριστερά κάνει το μπάσιμο και σουτάρει για να αναγκάσει τον Κηπουρό να διώξει εντυπωσιακά σε κόρνερ.

27’ Ένα χλιαρό σουτ του Μαυρίδη έξω από την περιοχή έφυγε αρκετά έξω.

28’ Μέσα στην μικρή περιοχή του Κηπουρού ο Γαίδαρτζής σπρώχνεται από τον Ρακαβίνα στον αέρα, αλλά ο διαιτητής Μαρόπουλος δίνει συνέχεια στο παιχνίδι.

31’ Σουτ του Μαυρίδη έξω από την περιοχή έφυγε λίγο άουτ.

33’ Μεγάλη απόκρουση του Μένκα στην κοντινή κεφαλιά του Πάλλα, έσωσε την εστία του από βέβαια παραβίαση.

45’ Σέντρα από αριστερά  του Κουμπρόγλου κεφαλιά του Στόικου φεύγει άουτ.

55’ Ο Γαϊδαρτζής πασάρει αριστερά του, μέσα στην περιοχή στον επερχόμενο Χαριτίδη που πιάνει εντυπωσιακό σουτ το οποίο φεύγει λίγο άουτ.

61’ Μακρινό σουτ του Μπάλλιου διώχνει με γροθιές πάνω από το οριζόντιο δοκάρι ο Μένκα.

75’ Απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ από αριστερά του Κουντουρά και η μπάλα καταλήγει απ ευθείας στα δίχτυα του Μένκα, 1-0.

79’ Φεύγει στην αντεπίθεση Σάντος αναγκάζει τον Κηπουρό να βγει από την περιοχή του και να ανακόψει την προσπάθεια του Βραζιλιάνου.

84’ Ο Γαϊδαρτζής μέσα στην περιοχή απέναντι στον Κηπουρό σημαδεύει τον αντίπαλο τερματοφύλακα και χάνει πολύ καλή ευκαιρία  για γκολ.

Διαιτήτευσαν οι κ. κ. Μαρόπουλος, Γιάντσης, Κελεσίδης (Ημαθίας).

ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ (Θ. Γιαμουρίδης): Κηπουρός, Τρικαλινός (39’ Αλμπάνης), Ρακαβίνας, Γαβανάς, Παπάζης, Χατζόπουλος, Μπάλλιος (76’ Χρήστου), Σαπανίδης, Κουντουράς, Μαυρίδης (66’ Πασσιαλής), Πάλλας.

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Ανδ. Παντζιαράς): Μένκα, Χαριτωνίδης, Γκαρακλίδης, Βιτλής, Ρεβυθόπουλος, Λάσπατζης, Μπάμπουρας (51’ Ντος Σάντος), Στόϊκος, Χαριτίδης (74’ Δούμπλατζης), Κουμπρόγλου (63’ Κυριακίδης), Γαϊδαρτζής.

Άπιαστος ο Άρης, έχασε η Δόξα, 2ος και ο Νέστος

Τα αποτελέσματα

10η αγωνιστική

ΑΠΕ Λαγκαδά            –           Απόλλων Κρ. Βρύσης                  0-0

Βυζάντιο Κοκκινοχ.    –           Θύελλα Φιλώτα                            0-1

Εθνικός Ν. Αγιονερίου           –           Νέστος Χρυσούπ.           1-3

Καμπανιακός   –           Δόξα Δράμας                                          1-0

Ηρακλής Αμπελοκ.     –           Απόλλων Καλαμαρ.                     0-1

Εορδαϊκός       –           Έβρος Σουφλίου                                         1-0

Α.Ο. Καβάλα  –           Φ.Σ. Κοζάνη                                                   2-0

Εθνικός Σερρών          –           Άρης Θεσ/νίκης                              2-3

Ρεπό: Εθνικός Αλεξ/πολης