Γ ΕΘΝΙΚΗ

ΚΙΛΚΙΣΙΑΚΟΣ – ΠΑΝΔΡΑΜΑΪΚΟΣ 0 –3

Γ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 1ος ΟΜΙΛΟΣ

ΚΙΛΚΙΣΙΑΚΟΣ – ΠΑΝΔΡΑΜΑΪΚΟΣ 0 –3
Θρίαμβος στο Κιλκίς

Ύστερα από μια εντυπωσιακή εμφάνιση, ο Πανδραμαϊκός επικράτησε με 3-0 εκτός έδρας του Κιλκισαϊκού. Τα τέρματα της ομάδας -που είχε και τρία δοκάρια- σημείωσαν οι Μπερούκας στο 12΄, και 68΄, καθώς και ο Belmani στο 58΄.

Στα δοκάρια κατέληξαν προσπάθειες των Κεχαγιά, Μπερούκα και Αχαλινόπουλου.

Στο πλευρό της ομάδας μας στάθηκαν περίπου 20 φίλοι της από Δράμα και Θεσσαλονίκη.

ΠΑΝΔΡΑΜΑΪΚΟΣ: ΚΙΟΥΜΟΥΡΤΖΗΣ, ΚΕΧΑΓΙΑΣ, ΚΟΝΤΑΞΗΣ, ΑΪΒΑΖΗΣ, ΛΙΠΟ (81΄ ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ), ΒΡΑΜΕΝΤΣΑΛΗΣ, ΑΧΑΛΙΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΤΣΕΛΕΠΗΣ (86΄ ΜΠΑΜΠΑΛΗΣ), BELMANI (73΄ ΠΑΥΛΙΔΗΣ), ΔΙΑΜΑΝΤΙΔΗΣ (87΄ ΓΕΩΡΓΗΦΕΝΔΗΣ), ΜΠΕΡΟΥΚΑΣ.

Την Τετάρτη 16-10-2019, ώρα 4 μ.μ., ακολουθεί αγώνας κυπέλλου στο γήπεδο της Ν. Αμισού, με αντίπαλο τον τοπικό Π.Α.Ο.Π. και την Κυριακή 20-10-2019, ο Πανδραμαϊκός υποδέχεται τον Ηρακλή Ζυγού.

Μόνος πρώτος ο Αετός Οφρυνίου

 

Τα αποτελέσματα

4η Αγωνιστική

Ηρακλής Ν. Ζυγού – Αετός Οφρυνίου           1-2

60’ Πανέρης – 42’πεν. Αποστολίδης, 44’ Δουμάνης

Κεραυνός Πέρνης – Δόξα Κ. Καμήλας           2-4

57’ Κυριακόπουλος, 63’ Μπαντάνης – 33’ Μπονέρης, 51’ Κωνσταντίνου, 74’ Σαρέγκος, 90’ Γεράκης

Κιλκισιακός – Πανδραμαϊκός  0-3

– 12’, 68’ Μπερούκας, 58’ Μπελμάνι

Ένωση Αλεξαν/λης – Δόξα Θεολόγου            1-0

20’ Λίτσιος

Άρης Αβάτου – Νέστος Χρυσούπολης           1-2

33’ Χακάν – 62’ Μπλιός, 77’ Λίτσκας

Πανσερραϊκός – Απόλλων Παραλιμνίου        1-1

80’ Φαμπρίτσιο – 21’ Γαϊδαρτζής

Ρεπό: Ορφέας Ξάνθης

Η Βαθμολογία

 

 

ΑΓ.

Ν

Ι

Η

ΤΕΡΜΑΤΑ

Β

Αετός Οφρυνίου

4

3

1

0

10

3

10

Νέστος Χρυσούπολης

4

3

0

1

9

5

9

Πανσερραϊκός

4

2

2

0

5

3

8

Πανδραμαϊκός

* 3

2

1

0

7

2

7

Απόλλων Παραλιμνίου

4

2

1

1

6

3

7

Δόξα Κ. Καμήλας

4

2

0

2

9

9

6

Άρης Αβάτου

4

1

2

1

6

4

5

Κεραυνός Πέρνης

4

1

2

1

6

7

5

Ηρακλής Ν. Ζυγού

* 3

1

0

2

4

4

3

Ορφέας Ξάνθης

* 3

1

0

2

3

5

3

Ένωση Αλεξαν/λης

4

1

0

3

5

8

3

Δόξα Θεολόγου

4

0

1

3

0

7

1

Κιλκισιακός

* 3

0

0

3

0

10

0

Η Επόμενη Αγωνιστική

Αετός Οφρυνίου – Δόξα Κ. Καμήλας            

Πανδραμαϊκός – Ηρακλής Ν. Ζυγού              

Δόξα Θεολόγου – Κεραυνός Πέρνης             

Ορφέας Ξάνθης – Κιλκισιακός                       

Νέστος Χρυσούπολης – Ένωση Αλεξαν/λης             

Πανσερραϊκός – Άρης Αβάτου                      

Ρεπό: Απόλλων Παραλιμνίου                                    

 Οι πρώτοι σκόρερ

    • Δουμάνης        Αετός Οφρυνίου         5
    • Γαϊδαρτζής      Απόλλων Παραλ.        4
    • Γεράκης           Δόξα Κ. Καμήλας       4
    • Λίτσκας           Νέστος Χρυσούπ.       4
    • Μπερούκας     Πανδραμαϊκός 4
    • Αποστολίδης   Αετός Οφρυνίου         2
    • Ελευθεριάδης  Ένωση Αλεξαν.          2
    • Κουκουρίγκος Ορφέας Ξάνθης           2
    • Κυριακόπουλος           Κεραυνός Πέρνης       2
    • Μπελμάνι        Πανδραμαϊκός 2
    • Χαριτίδης        Νέστος Χρυσούπ.       2
    • Χασιώτης        Ηρακλής Ν. Ζυγού     2