Κυπελλο Ερασιτεχνών :ΑΕ Διδυμοτείχου-ΓΣ Προσοτσάνης 4-0

 

Το πανόραμα του Κυπέλλου Ερασιτεχνών
 
Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής και τα ζευγάρια της επόμενης 

 

Ξεκίνησε την Τετάρτη (5/4) με την πρώτη αγωνιστική ο θεσμός του Κυπέλλου Ερασιτεχνών, όπου η ομάδα που θα κατακτήσει το τρόπαιο, θα κερδίσει και την άνοδο στη Γ’ Εθνική.

 

Δείτε τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής, αλλά και τα ζευγάρια της 2ης αγωνιστικής στους 9 ομίλους:

 

1ος όμιλος

 

1η αγωνιστική

Άρης Αβάτου-Ελπίδα Σκουτάρεως  0-1

ΑΕ Διδυμοτείχου-ΓΣ Προσοτσάνης 4-0

Κεραυνός Πέρνης-ΠΑΟΚ Κοσμίου 2-4

 

2η αγωνιστική (12/4)

ΑΕ Διδυμοτείχου-ΠΑΟΚ Κοσμίου

Χωρίς αγώνα περνάει η Ελπίδα Σκουτάρεως

 

2ος όμιλος

 

1η αγωνιστική

Μακεδονικός Βεύης-ΠΟ Τριγλίας 1-2

ΠΑΟΝΕ Επταλόφου-ΑΕ Αλεξάνδρειας  0-3

Εδεσσαϊκός-ΠΑΟ Κουφαλίων 1-2

 

2η αγωνιστική (12/4)

ΑΕ Αλεξάνδρειας-ΠΑΟ Κουφαλίων

Χωρίς αγώνα περνάει ο ΠΟ Τριγλίας

 

3ος όμιλος

 

1η αγωνιστική (5/4)

ΑΕ Λευκίμμης-ΑΕΠ Καραγιαννίων 2-0

Ερασιτέχνες ΠΑΣ Γιάννινα-Πυρσός Γρεβενών 2-1

Καστοριά-Θύαμις Καστρίου 2-1

 

2η αγωνιστική (12/4)

Ερασιτέχνες ΠΑΣ Γιάννινα-Καστοριά

Χωρίς αγώνα περνάει η ΑΕ Λευκίμμης

 

4ος όμιλος

 

1η αγωνιστική (5/4)

Διγενής Νεοχωρίου-Ολυμπιακός Λαμίας 0-2

ΑΟ Σελλάνων-Αλμυρός 0-1 παράτ.

Ποσειδών Ν. Πόρων-Αχιλλέας Φαρσάλων 1-0

 

2η αγωνιστική (12/4)

Αλμυρός-Ποσειδών Ν. Πόρων

Χωρίς αγώνα περνάει ο Ολυμπιακός Λαμίας

 

5ος όμιλος

 

1η αγωνιστική (5/4)

Απόλλων Πάργας-Φωκικός  5-6 πέν. (0-0)

Σκουφάς Κομποτίου-ΑΕ Μεσολογγίου 2-0

Αίολος Καρπενησίου-Αναγέννηση Σχηματαρίου 0-2

 

2η αγωνιστική (12/4)

Σκουφάς Κομποτίου-Αναγέννηση Σχηματαρίου

Χωρίς αγώνα περνάει ο Φωκικός

 

6ος όμιλος

 

1η αγωνιστική (5/4)

Ηρακλής Ψαχνών-Αστέρας Βλαχιώτη 1-3

Αργοναύτης Νέας Κίου-ΑΟ Ατλαντίς 1-3

Ασπρόπυργος-Λεωνίδιο  5-4 πέν. (1-1 παράτ., 0-0 καν. αγών.)

 

2η αγωνιστική (12/4)

ΑΟ Ατλαντίς-Ασπρόπυργος

Χωρίς αγώνα περνάει ο Αστέρας Βλαχιώτη

 

7ος όμιλος

 

1η αγωνιστική

Ηρακλής Ξυλοκάστρου-Καλαμάτα 0-2

ΑΟ Κατασταρίου-Κεραυνός Αγ. Βασιλείου 2-0

ΑΟ Σάμης-Πανηλειακός 0-5

 

2η αγωνιστική (12/4)

ΑΟ Κατασταρίου-Πανηλειακός

Χωρίς αγώνα περνάει η Καλαμάτα

 

8ος όμιλος

 

1η αγωνιστική (5/4)

Σούρμενα-Πυθαγόρας Σάμου 3-0

ΑΟ Σύρου-Διαγόρας Αγίας Παρασκευής 3-1

Ηρακλής Θυμιανών-Διαγόρας Ρόδου 1-5

Χωρίς αγώνα περνάει το Κερατσίνι

 

2η αγωνιστική (12/4)

Διαγόρας Ρόδου-Σούρμενα

ΑΟ Σύρου-Κερατσίνι

 

9ος όμιλος

 

2η αγωνιστική (12/4)

Ερασιτέχνες Πλατανιά-Ηρόδοτος

Επισκοπή-ΟΦ Ιεράπετρας