ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ – ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 1 – 1

ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ – ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ  1 – 1

Του στέρησε τους πρώτους δύο βαθμούς

Ο Νέστος είναι η πρώτη ομάδα που έκοψε βαθμούς από τον Άρη στην φετινή σεζόν. Τον υποδέχθηκε για την 7η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Γ’ εθνικής και μετά από ένα όμορφο παιχνίδι παρουσία πολλών φιλάθλων μοιράστηκαν τους βαθμούς με 1-1. Η ομάδα της Χρυσούπολης πρόσεξε τα νώτα της, δεν φοβήθηκε τον αντίπαλο της, προηγήθηκε στο σκορ και θα μπορούσε να πετύχει και δεύτερο γκολ αν ο Ζγκούρι ήταν πιο προσεκτικός στην τελική προσπάθεια. Ο Άρης ισοφάρισε στο 75 σε 1-1 με ένα τυχερό γκολ και το σκορ δεν άλλαξε μέχρι την λήξη του αγώνα.

Δυναμικό ντεμπούτο του Μπάμπη Χρυσοστομίδη στον πάγκο του Νέστου που παραμένει αήττητος με 3 νίκες και 3 σερί ισοπαλίες.

1’ Σουτ του Σγκούρι η μπάλα άουτ.

7’ Καλή σέντρα του Τάτου από τα αριστερά, δεν μπόρεσε την προβολή ο Κωνσταντινίδης.

12’ Ο Κυβελίδης πλάσαρε πάνω στον Καραβελίδη που απόκρουσε εντυπωσιακά.

14’ Αναίτια χρήση δακρυγόνων. Στα αποδυτήρια οι δύο ομάδες. Χαμός στο γήπεδο της Χρυσούπολης με τα ΜΑΤ και τους οπαδούς του Άρη.

22’ μετά από οκτάλεπτη διακοπή συνεχίστηκε κανονικά το παιχνίδι χωρίς φάσεις μπροστά στις δύο εστίες.

49’ Καλή σέντρα-σουτ του Ντούνη με τις γροθιές απομάκρυνε ο Καραβελίδης.

62’ Ο Σγκούρι με σουτ από την περιοχή κάνει το 1-0 μέσα σε έξαλλους

64’ Κόρνερ του Τάτου, κεφαλιά του Ντούνη, νέο κόρνερ.

72’ Εντυπωσιακή επέμβαση του Τζινάρ σε τετ α τετ του Σγκούρι, από πάσα του Μαχαιρούδη.

75’ Σέντρα Ν’ Λουντούλου με το… τακουνάκι ο Καπνίδης δίνει ύψος στην μπάλα και ισοφαρίζει, σε 1-1.

Διαιτήτευσαν οι κ. κ. Συμεωνίδης, Γιαμούζης, Ζέρβας (Πιερίας).

ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ (Μπ. Χρυσοστομίδης): Καραβελίδης, Παυλακάκης, Μπουλγουράς (80’ Γαμβρέλης), Σεφερίδης, Χασάνογλου, Μκριτσιάν, Παπαδάτος, Γκατζολάρι, Λαζαρίδης (70’ Δεσσύλας), Κούτεφ (53’ Μαχαιρούδης), Σγκούρι.

ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ (Ν. Αναστόπουλος): Τζινάρ, Γεωργιάδης (28’ λ.τ. Παυλίδης), Σαμαράς, Ρόβας (68’ Καπνίδης), Μελισσάς, Ραούλ Μπράβο, Ντούνης, Κυβελίδης, Κωνσταντινίδης (58’ Ν’ Λουντούλου), Τάτος, Καζναφέρης.