ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ – Α.Ο. ΚΑΡΔΙΑΣ 1-1 ……………………………. …….

ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ – Α.Ο. ΚΑΡΔΙΑΣ 1-1

Έ(χ)ασε την ευκαιρία να πλησιάσει την κορυφή

Μπορεί να έπαιζε με παίκτη παραπάνω από το 42ο λεπτό, όμως ο Νέστος υπέστη μια ακόμη απώλεια βαθμών στο «σπίτι» του, αυτή τη φορά μετά το ισόπαλο 1-1 με τον ψυχωμένο ΑΟ Καρδίας για την 8η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Οι παίκτες του Δημήτρη Μαγκαφίνη αδίκησαν τους εαυτούς τους, μια και δημιούργησαν φάσεις, όμως ενώ είχαν το υπέρ τους προβάδισμα, ύστερα από ένα μέτριο πρώτο ημίχρονο (σ.σ. αξίζει να θυμόμαστε μόνο το γκολ των γηπεδούχων στο 32’ και το δοκάρι της Καρδίας δύο λεπτά αργότερα), δεν μπόρεσαν να πετύχουν ένα δεύτερο γκολ σε καθοριστικά σημεία της αναμέτρησης, με τους φιλοξενούμενους να πατάνε καλύτερα στον χώρο της μεσαίας γραμμής και να φτάνουν στην ισοφάριση από το σημείο του πέναλτι με τον Χαρίση, παρουσία περίπου 600 φιλάθλων στο δημοτικό στάδιο της Χρυσούπολης.

Με ένταση ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση, με ορισμένους προκλητικούς παίκτες των φιλοξενούμενων να τα βάζουν με άτομα από την αποστολή του Νέστου, χωρίς όμως να υπάρξουν περαιτέρω επεισόδια.

13’ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπουλγκούρα, μπλόκαρε ο Φαρμάκης.

20’ Ο Παναγιωτόπουλος βρέθηκε μέσα στην περιοχή, αλλά έχασε το κοντρόλ και μαζί την ευκαιρία να απειλήσει την αντίπαλη εστία.

21’ Άψυχο τελείωμα του Βαλαβανόπουλου από καλή θέση, δεν ανησύχησε ο Φαρμάκης.

22’ Σέντρα του Μιχαλάκη, κεφαλιά του Αποστολίδη, στην αγκαλιά του τερματοφύλακα της Καρδίας.

31’ Απευθείας φάουλ του Μιχαλάκη, άουτ.

32’ Εξαιρετική πάσα του Μαζιώτη, ο Αποστολίδης κατέβασε άψογα και με σουτ έκανε το 1-0.

34’ Δυνατό σουτ του Χαρίση, τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι του Σουμουλίδη.

42’ Αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα ο Κουκουρώνης της Καρδίας για χτύπημα σε αντίπαλο.

44’ Δυνατό σουτ του Παναγιωτόπουλου, μπλόκαρε ο τερματοφύλακας.

47’ Συρτό σουτ του Μακρή.

52’ Σουτ του Μιχαλάκη μέσα από την περιοχή, σε σώματα αμυντικών.

60’ Κεφαλιά του Μακρή, μπλόκαρε ο Σουμουλίδης.

61’ Μεγάλη φάση με τον Αποστολίδη να σουτάρει ανενόχλητος μέσα από την περιοχή και να στέλνει την μπάλα άουτ.

66’ Ανατροπή του Κωνσταντινίδη από τον Καζαντζίδη και πέναλτι. Στην εκτέλεση ο Χαρίσης και 1-1.

77’ Σουτ του Μιχαλάκη, μπλόκαρε ο Φαρμάκης.

84’ Σέντρα του Μπουλγκούρα, κεφαλιά του Παναγιωτόπουλου και νέα επέμβαση του τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων.

Διαιτήτευσαν οι κ.κ. Τσαλουχίδης (ΕΠΣ Κιλκίς), Αναστασιάδης, Κρυωνάς (ΕΠΣ Σερρών).

ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ (Δ. Μαγκαφίνης): Σουμουλίδης, Καζαντζίδης (75’ Βακιρτζής), Μπουλγκούρας, Παυλακάκης, Κωνσταντινίδης, Λάσπατζης, Μιχαλάκης, Μαζιώτης, Βαλαβανόπουλος, Αποστολίδης, Παναγιωτόπουλος.

Α.Ο. ΚΑΡΔΙΑΣ (Β. Αλεξόπουλος): Φαρμάκης, Βόσδου, Κουκουρώνης, Πιαστόπουλος, Μάτζιος, Μακρής, Ξανθόπουλος (85’ Μητσιός), Αγτζίδης, Κωνσταντινίδης (90+2’ Αθανασιάδης), Χαρίσης (78’ Στεφανίδης), Προσκυνητόπουλος.