ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ – ΦΑΣ ΝΑΟΥΣΑ 1 – 1

ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ – ΦΑΣ ΝΑΟΥΣΑ  1 – 1

Δεν εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες

Παρόλο που δημιούργησε σωρεία ευκαιριών για να πάρει ένα ακόμη τρίποντο, ο Νέστος παραχώρησε ισοπαλία με 1-1 στη μαχητική Νάουσα για την 7η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Έπειτα από ένα μοιρασμένο πρώτο μέρος, με τις δύο ομάδες να έχουν αμφότερες τις καλές στιγμές τους για να πάρουν κεφάλι στο σκορ, το συγκρότημα του Δημήτρη Μαγκαφίνη πίεσε την αντίπαλο του, ήταν αυτό που μπήκε σε θέση οδηγού με τέρμα του Παναγιωτόπουλου, ο οποίος βρήκε δίχτυα για τέταρτη σερί αγωνιστική (σ.σ. μαζί με αυτή του Κυπέλλου) και θα μπορούσε να καθαρίσει το παιχνίδι, αν οι παίκτες του είχαν πιο καθαρό μυαλό στην τελική προσπάθεια. Κι αφού, οι γηπεδούχοι δεν φρόντισαν να τελειώσουν την υπόθεση-νίκη, οι φιλοξενούμενοι σε μια αντεπίθεση κατάφεραν να πετύχουν αυτοί το γκολ και να φύγουν από τη Χρυσούπολη με έναν πολύτιμο βαθμό.

3’ Σουτ του Μιχαλάκη μέσα από την περιοχή, κόντραρε σε σώματα και κόρνερ.

6’ Κεφαλιά του Μουρίκι, σε κόρνερ ο Σουμουλίδης.

9’ Φάουλ του Χατζόπουλου, έδιωξε εκ νέου σε κόρνερ ο τερματοφύλακας του Νέστου.

29’ Φάουλ του Καζαντζίδη, κεφαλιά του Αποστολίδη, μόλις άουτ.

34’ Γυριστό σουτ του Βαλαβανόπουλου μέσα από την περιοχή, άουτ.

35′ Με εξουδετερωμένο τον τερματοφύλακα Γρηγοριάδη, ο Παναγιωτόπουλος καθυστέρησε και τον πρόλαβαν οι αμυντικοί πριν σκοράρει.

51’ Βολίδα του Μαζιώτη έξω από την περιοχή, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι, στη συνέχεια έσκασε έξω από τη γραμμή και απομάκρυναν οι αμυντικοί.

55’ Σέντρα σουτ του Μαζιώτη, απομάκρυναν σωτήρια προ του Παναγιωτόπουλου οι αμυνόμενοι.

59’ Σέντρα του Βαλαβανόπουλου, κεφαλιά του Παναγιωτόπουλου, ελάχιστα άουτ.

65’ Μπαλιά του Μαζιώτη στην πλάτη της άμυνας και ο Παναγιωτόπουλος με πλασέ το 1-0.

67’ Από το ύψος της μικρής περιοχής, ο Παναγιωτόπουλος έπιασε δυνατό σουτ και απομάκρυνε εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Γρηγοριάδης.

77’ Σέντρα του Μιχαλάκη, σουτ του Αποστολίδη σε σώμα αμυντικού και χάνεται η ευκαιρία για το 2-0.

85’ Φάουλ του Μαζιώτη, ελάχιστα άουτ.

86’ Αντεπίθεση της Νάουσας, σέντρα του Τζούρκου, ο Κωτσιόπουλος με κεφαλιά το τελικό 1-1.

Διαιτήτευσαν οι κ.κ. Σιδηρόπουλος (Έβρου), Κούλα Χουσεΐν (Ξάνθης), Κίτσος (Έβρου).

ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ (Δ. Μαγκαφίνης): Σουμουλίδης, Καζαντζίδης, Μπουλγκούρας (89’ Φαμπιόλ), Παυλακάκης, Κωνσταντινίδης, Λάσπατζης, Μιχαλάκης, Μαζιώτης, Βαλαβανόπουλος (70’ Μαρκάκης), Αποστολίδης, Παναγιωτόπουλος (80’ Τσάκωνας).

ΦΑΣ ΝΑΟΥΣΑ (Β. Ντίσιος): Γρηγοριάδης, Κωτσόπουλος, Χατζόπουλος (80’ Παντζαρτζίδης), Μπρέγκου, Κασμερίδης, Γιαννόπουλος, Τζούρκος, Μουρίκι (70’ Νίκου), Τούφας, Καπετάνος, Περηφανόπουλος.