Ντόρτια ο Άρης, τριάρα στις Σέρρες ο Νέστος

 

 

Γ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 1ος ΟΜΙΛΟΣ
 
Ντόρτια ο Άρης, τριάρα στις Σέρρες ο Νέστος

 

Με το πρόγραμμα της 15ης αγωνιστικής, συνεχίστηκε το πρωτάθλημα του 1ου ομίλου της Γ Εθνικής κατηγορίας, όπου ο Άρης συνέχισε με μία ακόμη νίκη αυτή την φορά επί της Θύελλας Φιλώτα με 4-1, ο Νέστος νίκησε άνετα με 0-3 μέσα στις Σέρρες και ανέβηκε στην 2η θέση καθώς η Δόξα Δράμας έκανε το υποχρεωτικό της ρεπό. Όλα τα αποτελέσματα, η βαθμολογία, η επόμενη αγωνιστική και οι πρώτοι σκόρερ είναι:

 

Τα αποτελέσματα 15η αγωνιστική

 

Απόλλων Κρ. Βρύσης            –           Έβρος Σουφλίου         2-2

Φ.Σ. Κοζάνη   –                                       Απόλλων Καλαμαρ.   2-0

Εθνικός Σερρών          –                        Νέστος Χρυσούπ.       0-3

Άρης Θεσ/νίκης          –                         Θύελλα Φιλώτα          4-1

Εθνικός Αλεξ/πολης   –                       ΑΠΕ Λαγκαδά            0-2

Α.Ο. Καβάλα  –                                         Βυζάντιο Κοκκινοχ.    2-3

Εορδαϊκός       –                             Εθνικός Ν. Αγιονερίου           2-1

Ηρακλής Αμπελοκ.     –                         Καμπανιακός   1-1

Ρεπό: Δόξα Δράμας

 

Η Βαθμολογία

 

ΟΜΑΔΕΣ

ΑΓ.

Ν

Ι

Η

ΤΕΡΜΑΤΑ

Β

Άρης Θεσ/νίκης

* 14

13

1

0

31

9

40

Νέστος Χρυσούπ.

* 14

9

3

2

30

16

30

Δόξα Δράμας

* 14

8

4

2

19

9

28

Α.Ο. Καβάλα

* 14

6

5

3

24

11

23

Απόλλων Καλαμαρ.

* 14

7

1

6

17

17

22

Εθνικός Ν. Αγιονερίου

* 14

6

3

5

14

12

21

Βυζάντιο Κοκκινοχ.

* 14

6

2

6

20

16

20

Εορδαϊκός

* 14

5

4

5

13

15

19

Καμπανιακός

* 14

4

6

4

17

9

18

ΑΠΕ Λαγκαδά

* 14

4

4

6

13

17

16

Θύελλα Φιλώτα

* 14

4

3

7

14

17

15

Ηρακλής Αμπελοκ.

* 14

4

3

7

15

23

15

Εθνικός Αλεξ/πολης

* 14

3

5

6

10

18

14

Απόλλων Κρ. Βρύσης

15

3

5

7

10

20

14

Φ.Σ. Κοζάνη

* 14

4

1

9

10

22

13

Εθνικός Σερρών

* 14

2

5

7

9

18

11

Έβρος Σουφλίου

15

2

5

8

12

29

11

Με * φαίνονται οι ομάδες που έχουν κάνει REPO

 

Η Επόμενη Αγωνιστική (16.12.15 – 3 μ.μ.)

 

Φ.Σ. Κοζάνη   –           Απόλλων Κρ. Βρύσης

Απόλλων Καλαμαρ.   –           Εθνικός Σερρών

Δόξα Δράμας   –           Άρης Θεσ/νίκης (5:30 μ.μ.)

Νέστος Χρυσούπ.       –           Εθνικός Αλεξ/πολης

Θύελλα Φιλώτα          –           Α.Ο. Καβάλα

ΑΠΕ Λαγκαδά            –           Εορδαϊκός

Βυζάντιο Κοκκινοχ.    –           Ηρακλής Αμπελοκ.

Καμπανιακός   –           Εθνικός Ν. Αγιονερίου

Ρεπό: Έβρος Σουφλίου

 

Οι σκόρερ

 

Γαϊδαρτζής      Δόξα Δράμας                                       10

Καπνίδης         Άρης Θεσσαλονίκης                           10

Ζγκούρι           Νέστος Χρυσούπολης                          7

Στεφανίδης Ν. Εθνικός Ν. Αγιονερίου                   7

Δουμάνης        Α.Ο. Καβάλα                                           6

Τσίλογλου       Βυζάντιο Κοκκινοχ.                         6

Ζιγκερίδης       Έβρος Σουφλίου                              4

Μπαρέτας        Βυζάντιο Κοκκινοχ.                         5

Ντούνης          Άρης Θεσσαλονίκης                          5

Τάτος   Άρης Θεσσαλονίκης                                     5

Χρήστου         Καμπανιακός                                        5

Ιβιτς     Απόλλων Κρ. Βρύσης                                    4

Καρλόπουλος  Βυζάντιο Κοκκινοχ.                          4

Πτηνόπουλος  Α.Ο. Καβάλα                                                 4

Χασάνογλου   Νέστος Χρυσούπολης                         4

Γιόνδης            Εορδαϊκός                                               3

Γκατζολάρι      Νέστος Χρυσούπολης                       3

Ιορδανίδης      Θύελλα Φιλώτα                                       3

Καζάκης          Α.Ο. Καβάλα                                                 3

Κασμερίδης    Εθνικός Σερρών                                  3

Κουντουράς    Καμπανιακός                                           3

Κούτεφ            Νέστος Χρυσούπολης            3

Κρυστάλλης    Εθνικός Σερρών          3

Μαχαιρούδης  Νέστος Χρυσούπολης            3

Μπαστάνης      Θύελλα Φιλώτα          3

Μπουλγούρας Νέστος Χρυσούπολης            3

Μπρατσιάνι     Α.Ο. Καβάλα  3

Μωϋσίδης       Απόλλων Καλαμαριάς            3

Προβατίδης     Απόλλων Καλαμαριάς            3

Σαπιασβίλι       Ηρακλής Αμπελοκήπων         3

Αυτογκόλ: Παυλίδης (Εθνικός Σερρών), Μπάρμπας (Ηρακλής Αμπελοκήπων), Ζυγκερίδης (Έβρος Σουφλίου), Παπαδόπουλος Γ. (Απόλλων Κρ. Βρύσης), Ρακαβίνας (Καμπανιακός).