ΟΡΦΕΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ 0 – 1

«Χρυσή» αλλαγή ο Καραπατσιάς

ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ:

Ο Καραπατσιάς που πέρασε από τον Ορφέα και τον Ηρακλή, αποδείχθηκε χρυσή αλλαγή για την ομάδα του, πετυχαίνοντας το γκολ που κράτησε τον Εθνικό στην κατηγορία. Παράλληλα ήταν προκλητικός προς τους φιλάθλους των γηπεδούχων, με τη χειρονομία που έκανε στη φάση του γκολ.

Το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο.  Ο Ορφέας δημιούργησε καλές ευκαιρίες που όμως δεν τις εκμεταλλεύτηκε ενώ φωνάζει και μια φάση που ζήτησε πέναλτι.

4` Οι αμυντικοί απομακρύνουν  προ του Θεοδωρίδη

8` Σουτ του Τορομανίδη, λίγο άουτ.

9` Κόρνερ Σαββελίδη, κεφαλιά του Θεοδωρίδη μπλοκάρει ο Μπαμπλής

32` Από γύρισμα του Τσίτση, δε μπορεί από πλεονεκτική θέση να σκοράρει ο Θεοδωρίδης

34` Σουτ του Αγγελακάκη, σώζει ο Χαραλαμπίδης.

38` Σουτ του Σιμιτσάκη, πάνω από τη γραμμή απομακρύνει ο Χριστοδουλίδης.

45` Κεφαλιά του Αγγελακάκη, απειλείτε η εστία του Χαραλαμπίδη.

51` Σουτ του Κερμενίδη, λίγο άουτ.

54` Σουτ του Τορομανίδη λίγο άουτ

75` Από κόρνερ του Σιμιτσάκη η μπάλα στα δίχτυα, αλλά πριν έχει βγει άουτ.

78` Ανατροπή Σαββελίδη από τον Μπαμπλή, οι γηπεδούχοι ζητάνε πέναλτι, που δίνεται επιθετικό φάουλ..

85` Με πλασέ του Καραπατσιά το 0-1. Απειλούνται επεισόδια μετά  από άσεμνη χειρονομία του πρώην παίκτη του Ορφέα.

90+2` Αστοχεί από καλή θέση ο Καραπατσιάς.

90+3` Από σέντρα του Κερμενίδη, κεφαλιά του Θεοδωρίδη άουτ.

Διαιτήτευσαν οι κ. κ. Παρχαρίδης, Χασιώτης, Τσακίρης (Δράμας).

ΟΡΦΕΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ (Ανδ. Βασιλόπουλος): Χαραλαμπίδης, Κεχαγιάς, Τριανταφυλλίδης, Αϊβάζης, Βραμέντσαλης, Τσίτσης, Σαββελίδης, Χριστοδουλίδης (86’ Βακιρτζής), Θεοδωρίδης, Κερμενίδης, Ζουμπούλης (60’ Κυγάης).

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ (Β. Τραϊανόπουλος): Μπαμπλής  , Αμπραχαμιάν, Κατρανίτσας, Δούπας,  Μπαρμπαγιάννης,  Κοσκολός (70’ Ελληνίδης), Τορομανίδης, Γκαϊδατζής,  Σιμιτσάκης (83’ Καραπατσιάς), Θεοδωράκης, Αγγελακάκης (80’ Λειβαδιώτης).