ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ – Α.Ε. ΠΟΝΤΙΩΝ ΒΑΤΟΛ. 3 – 2

ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ – Α.Ε. ΠΟΝΤΙΩΝ ΒΑΤΟΛ.  3 – 2

Τα χρειάστηκε ο Ορφέας

Την σθεναρή αντίσταση από την Α.Ε. Ποντίων Βατόλακκου, κατάφερε να κάμψει ο Ορφέας Ξάνθης, επικρατώντας τελικά με σκορ 3-2, αν και ροηγήθηκε στις αρχές του 2ου μέρους με τέρματα διαφορά.

Το παιχνίδι

5’ Εκτέλεση κόρνερ με πάσα, από τον Μπουνταγκίδη στον Καραγκιόζη Γ., που σούταρε αλλά η μπάλα έφυγε πάνω από το δοκάρι.

9’ Απευθείας φάουλ από τα δεξιά με τον Καραγκιόζη Γιάννη, στη κλειστή γωνία του Νομικού, αλλά ο τερματοφύλακας απέκρουσε σωστά.

23’ Σουτ του Γιάννη Καραγκιόζη έξω από την περιοχή με το αριστερό με την μπάλα να καταλήγει στο παραθυράκι της εστίας του Νομικού, 1-0.

27’ Σέντρα του Καραγκιόζη Γ. και ο Μαυρόπουλος αυτή τη φορά, ευστοχεί με το αριστερό στην κλειστή γωνία για να κάνει 2-0.

37’ Πέναλτι για την AE Ποντίων Βατόλακκου, με τον Ζαχαριουδάκη να εκτελεί και τη μπάλα να καταλήγει στην αριστερή γωνία του Αθανασίου, 2-1.

39’ Πάσα του Τορομανίδη στον Μαυρόπουλο,  με το σουτ να καταλήγει στο δοκάρι της αντίπαλης εστία.

42’ Πάσα του Μαυρόπουλου για τον Μουμίν Ογλού με τον τελευταίο να μην μπορεί να κάνει το 3-1 από θέση τετ-α-τετ.

48’ Γέμισα από τον Κατρανίτσα,, ο Καραγκιόζης Γ. από θέση τετ-α-τετ έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι του Νομικού.

50’ Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Γιάννη Καραγκιόζη, στη κλειστή γωνία του αντίπαλου τερματοφύλακα και 3-1.

51’  Γρήγορη απάντηση από την Α.Ε Ποντίων, με σκόρερ τον Χαλαζωνίτη και 3-2.

Διαιτήτευσαν οι κ.κ. Τρακαλιάνης, Σάββας, Κρυωνάς (Σερρών).

ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ (Μ. Μπογιατζίδης): Αθανασίου, Τορομανίδης, Καρά Αλή (75’ Πασχαλάκης), Μαλαδένης, Κατρανίτσας, Μαυρόπουλος, Καραγκιόζης  Β., Καραγκιόζης  Γ., Μπουνταγκίδης (87’ Τζαμπάλ Χακή), Ξαντινίδης (72’ Χαραλαμπίδης), Μουμίν Ογλού.

Α.Ε. ΠΟΝΤΙΩΝ ΒΑΤΟΛ. (Σ. Τζιβαλιός): Νομικός, Σπηλιώτης, Τσιαρσιώτης, Μπιμπίρης, Τσαγκκαλίδης, Μανητέας (78’ Κοτσαντίσογλου), Χαλαζωνίτης,, Χαραλαμπίδης, Βογδόπουλος (88’ Ντεμάι), Ζαχαριουδάκης, Μπιζιώτας.