Γ ΕΘΝΙΚΗ

Πρωταθλητής ο Πανσερραϊκός

Γ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 1ος ΟΜΙΛΟΣ

Πρωταθλητής ο Πανσερραϊκός

Αναδειξη πρωταθλητ’η είαμε το απόγευμα του Σαββάτου, καθώς ο Πανσερραϊκός πήρε τον τίτλο της φετινής χρονιάς, μετά το ευρύ 0-5 μέσα στην Θάσου και την ήττα του Νέστου Χρυσούπολης από τον Αετό Οφρυνίου.  Και αυτό γιατί ο Νέστος θα κάνει το υποχρεωτικό του ρεπό και με την διαφορά να είναι στους 11 βαθμούς. Επίσης θα γίνει μάχη για την παραμονή ανάμεσα  σε Ένωση Αλεξανδρούπολης και Ορφέα Ξάνθης. Όλα τα αποτελέσματα, η βαθμολογία, η επόμενη αγωνιστική και οι πρώτοι σκόρερ, είναι:

Τα αποτελέσματα

22η Αγωνιστική

  • Νέστος Χρυσούπολης – Αετός Οφρυνίου              0-3
    • 9’,27’ Παυλίδης Γ., 88’ Ελέζι
  • Ορφέας Ξάνθης               – Απόλλων Παραλιμνίου              2-2
    • 21΄Τορομανίδης, 74’ Κουκουρίγκος – 14’ Καρυοφύλλης, 40’ Ενλουντούλου
  • Δόξα Θεολόγου – Πανσερραϊκός              0-5
    • 21’ Παπαβασιλείου,34’ Ψάλτης,58’πεν.,67’ Ολαϊτάν,87’ Μασκανάκης
  • Πανδραμαϊκός – Άρης Αβάτου  0-0
  • Ηρακλής Ν. Ζυγού – Ένωση Αλεξαν/λης 1-3
    • 53’ Δημητριάδης – 58’,65’ Λαζαρίδης, 80’ Αμπραχαμιάν
  • Κιλκισιακός – Κεραυνός Πέρνης                6-1
    • 6’,12’ Κασταγιάννης, 51’ Πιπερτζής, 63’ Πετιγιάννης,66’ Μπελίτσας, 71’ Μυλωνάς – 32’ Μελισσόπουλος

Ρεπό: Δόξα Κ. Καμήλας

Η Βαθμολογία

ΑΓ. Ν Ι Η ΤΕΡΜΑΤΑ Β
1 Πανσερραϊκός * 21 17 4 0 59 13 55
2 Νέστος Χρυσούπολης * 21 14 2 5 34 23 44
3 Αετός Οφρυνίου * 21 11 5 5 41 21 38
4 Απόλλων Παραλιμνίου * 20 10 7 3 30 17 37
5 Πανδραμαϊκός * 20 11 4 5 30 19 37
6 Άρης Αβάτου * 20 8 6 6 32 22 30
7 Δόξα Κ. Καμήλας * 20 9 3 8 35 26 30
8 Ένωση Αλεξαν/λης * 20 8 3 9 19 24 27
9 Ορφέας Ξάνθης * 20 7 4 9 23 35 25
10 Κεραυνός Πέρνης * 20 3 6 11 26 48 15
11 Κιλκισιακός * 20 4 1 15 19 46 13
12 Ηρακλής Ν. Ζυγού * 20 2 4 14 9 30 10
13 Δόξα Θεολόγου * 21 2 3 16 12 45 9

 

Με * φαίνονται οι ομάδες που  έχουν κάνει δύο REPO

 

Η Επόμενη Αγωνιστική

 

Άρης Αβάτου –  Ένωση Αλεξαν/λης

Πανσερραϊκός  – Κιλκισιακός

Απόλλων Παραλιμνίου – Κεραυνός Πέρνης

Νέστος Χρυσούπολης – Ηρακλής Ν. Ζυγού

Ορφέας Ξάνθης               – Δόξα Κ. Καμήλας

Πανδραμαϊκός – Δόξα Θεολόγου

Ρεπό: Αετός Οφρυνίου

 

Οι πρωτοι σκόρερ

Γκούρτσας          Πανσερραϊκός  18

Μπερούκας       Πανδραμαϊκός 16

Γαϊδαρτζής         Απόλλων Παραλ.             11

Γκέκας  Άρης Αβάτου     11

Μπελμάνι           Πανδραμαϊκός 11

Παυλίδης .Γ        Αετός Οφρυνίου              9

Γεράκης               Δόξα Κ. Καμήλας             7

Δουμάνης           Αετός Οφρυνίου              7

Σαλπιγγίδης       Αετός Οφρυνίου              7

Ζωσιμίδης           Άρης Αβάτου     6

Κουκουρίγκος   Ορφέας Ξάνθης               6

Μελισσόπουλος Α.         Κεραυνός Πέρνης            6

Μπονέρης          Δόξα Κ. Καμήλας             6

Πτηνόπουλος    Πανσερραϊκός  6

Αδαμάκης           Νέστος Χρυσούπ.            5

Αποστολίδης     Αετός Οφρυνίου              5

Καρυοφύλλης   Απόλλων Παραλ.             5

Κόνσι    Πανσερραϊκός  5

Κωνσταντίνου   Δόξα Κ. Καμήλας             5

Γεωργιάδης        Πανσερραϊκός  4

Ενλοντούλου     Απόλλων Παραλ.             4

Κεχαγιάς             Δόξα Κ. Καμήλας             4

Μπελίτσας         Κιλκισιακός        4

Πατσιώρας Κ.    Ένωση Αλεξαν. 4

Πιπερτζής            Κιλκισιακός        4

Τορομανίδης     Ορφέας Ξάνθης               4

Τσίλογλου           Αετός Οφρυνίου              4

Χασιώτης            Ηρακλής Ν. Ζυγού           4

 

 

Comment here