ΦΑΣ ΝΑΟΥΣΑ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ 0 – 2

ΦΑΣ ΝΑΟΥΣΑ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ  0 – 2

Με πρωταγωνιστή τον Δημήτρη Γαϊδαρτζή

Μεγάλο διπλό για τον Απόλλωνα μέσα στη Νάουσα με 2-0, με δυο γκολ του Δημήτρη Γαϊδαρτζή και έκτη θέση στον βαθμολογικό πίνακα για την ομάδα του Παραλιμνίου που ξεκίνησε την αντεπίθεση, καθώς πέτυχε την 2η εκτός έδρας νίκη και τρέχει ένα επί μέρους σερί 3Χ3.

Οι παίκτες του Παύλου Δημητρίου μπήκαν πολύ δυνατά στο παιχνίδι, αιφνιδιάζοντας τους γηπεδούχους και στο πρώτο δεκάλεπτο έχασαν δυο πολύ μεγάλε ευκαιρίες με τον Λιάρα και τον Μεντή.

Η υπεροχή των Σερραίων συνεχίστηκε και στο 25’ και στο 33’ ο Δημήτρης Γαϊδαρτζής πέτυχε 2 γκολ και έδωσε ένα ασφαλές προβάδισμα στον Απόλλωνα.

Στο Β’ ημίχρονο οι Ναουσαίοι προσπάθησαν να αντιδράσουν και από το 60’ και μετά ανέβασαν κατακόρυφα την απόδοσή τους, και στο 65΄πλησίασαν το γκολ, όμως ο νεαρός γκολκίπερ Τοτολίδης με εξαιρετικά αντανακλαστικά απέτρεψε την μείωση του σκορ σε τετ α τετ των γηπεδούχων. Η πίεση των γηπεδούχων συνεχίστηκε όμως το γκολ δεν ήρθε, ήρθε όμως ένα ακόμη μεγάλο διπλό για τον Απόλλωνα Παραλιμνίου το 3ο στην παρθενική του συμμετοχή στη Γ’ Εθνική, φτάνοντας συνολικά τις 5 νίκες.

Διαιτήτευσαν οι κ.κ. Ρούσσης, Αναστασίου, Σακκάς (Θεσσαλίας).

ΦΑΣ ΝΑΟΥΣΑ (Β. Ντίσιος): Κοντογουλίδης, Ζούρκος, Περηφανόπουλος (80΄ Βλαχοδήμος), Κασμερίδης, Σαμαρόπουλος, Νίρλας, Παντζαρτζίδης, Ντινόπουλος (70΄ Νίκου), Τούφας, Καπετάνος, Μουρίκι (80΄ Χατζόπουλος).

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ (Π. Δημητρίου): Τοτολίδης, Κοσμίδης, Γαλακτερός, Παναγιωτίδης, Μερεσιώτης, Τριανταφύλλου Κ., Ρούμπος(59′ Τριανταφύλλου Δ.), Λιάρας, Γαϊδαρτζής(80’ Δέντσας), Ναλμπάντης, Μεντής(71’ Τάκας).