ΦΑΣ ΝΑΟΥΣΑ – ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ 1 – 1 ………………………

ΦΑΣ ΝΑΟΥΣΑ – ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ  1 – 1

Γλίτωσε την ήττα στο τέλος

Παρά την μέτρια εμφάνιση που έκανε η Νάουσα με αντίπαλο τον Καμπανιακό και βρέθηκε να χάνει στο πρώτο ημίχρονο με πέναλτι που αμφισβήτησαν οι γηπεδούχοι, κατάφεραν στο τέλος να πάρουν έστω τον βαθμό της ισοπαλίας, πετυχαίνοντας το τέρμα τους στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων.

28’ Γέμισμα του Καπετάνου, απόκρουση του Κηπουρού, στην επαναφορά ο Κασμερίδης σούταρε άουτ.

31’ Μπάσιμο από τον Μπάλιο, μαρκάρισμα και ο διαιτητής δίνει το πέναλτι, σε έντονες διαμαρτυρίες από τους γηπεδούχους, το εκτελεί ο Κουντουράς και κάνει το 0-1.

90+3’ Μακρινή πάσα από την άμυνα της Νάουσας, αδράνεια του Καμπανιακού και ο Κωτσόπουλος με σουτ κάνει το 1-1.

Διαιτήτευσαν οι κ.κ. Τσιμεντερίδης, Ιωαννίδης, Μπαλιάγκας (ΕΠΣ Κοζάνης).

ΦΑΣ ΝΑΟΥΣΑ (Β. Ντίσιος): Γρηγοριάδης, Αγγελίδης, Μπρέγκου (80’ Παντζαρτζίδης), Κασμερίδης, Γιαννόπουλος, Καπετάνος, Περηφανόπουλος, Μουρίκι (60’ Νύρλος), Νίκου (54’ Χατζόπουλος), Κωτσόπουλος, Τούφας.

ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ (Γ. Κερλίδης): Κηπουρός, Μενιγκάλι, Αλμπάνης, Σαραγιώτης, Ρακαβίνας (53’ λ.τ. Λεφίδης), Χατζόπουλος, Μπάλιος (85’ Πιτσικόπουλος), Στεφανίδης, Κουντουράς, Υψηλός, Προβατίδης (75’ Κασαπίδης).