Φιλική ήττα της Δόξας με 2-3 από τον Ηρακλή

Φιλική ήττα της Δόξας με 2-3 από τον Ηρακλή που όμως έδειξε καλά στοιχεία

Κάτω από το φως των προβολέων και παρουσία αρκετών φιλάθλων παρά τις Αυγουστιάτικες διακοπές και τις υψηλές θερμοκρασίες, η Δόξα Δράμας στα αποκαλυπτήριά της μέσα στην έδρα, αντιμετώπισε σε φιλική αναμέτρηση τον Ηρακλή, σ’ ένα πολύ καλό αγωνιστικό τεστ, παίζοντας πολύ καλά στο πρώτο ημίχρονο, όπου το σκορ ήταν ισόπαλο 1-1. Στην επανάληψη έγιναν πολλές αλλαγές και από τους δύο προπονητές για να δουν όλους τους παίκτες τους σε ποια αγωνιστική κατάσταση βρίσκονται μετά το βασικό στάδιο προετοιμασίας τους. Το τελικό αποτέλεσμα που ήταν υπέρ του Ηρακλή με σκορ 2-3 έχει την σημασία του, δείχνοντας ότι οι «Μαυραετοί» είναι σε καλό δρόμο, αλλά σίγουρα χρειάζεται να βρουν την «χημεία» μεταξύ τους οι παίκτες έτσι ώστε να εμφανιστούν πανέτοιμοι στην έναρξη του πρωταθλήματος.

6\ Καλή αντεπίθεση για τον Ηρακλή, με εκφραστή τον Πασά, που παίρνει την πάσα από τον Αγγελόπουλο, αλλά το σουτ που επιχειρεί περνάει ελάχιστα εκατοστά δίπλα από το κάθετο δοκάρι του Σικαλιά.

8’ Οι γηπεδούχοι βγαίνουν στην επίθεση και ένα σουτ του Σουάνη, περνά πάνω από τα δοκάρια του Χουάντερσον.

12’ Σέντρα του Μοντέιρο, κεφαλιά του Περόνε απομακρύνει ο Σικαλιάς. Η μπάλα στρώνεται στον Πασά που στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, αλλά το γκολ ακυρώνεται ως οφ-σάιντ.

16’ Ο Μπαρτολίνι γλιστρά και επωφελείται ο Καρλόπουλος, οποίος βγαίνει τετ-α-τετ αλλά προτιμά να σπάσει την μπάλα σε συμπαίκτη του, ο Ζιαμπάρης με παρέμβαση στέλνει την μπάλα κόρνερ. Στην εξέλιξη της φάσης μια κεφαλιά του Παπαζαχαρία, περνάει άουτ.

19’ Ο Πασάς στον Ιντζόγλου, αυτός σουτάρει από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα, 0-1.

22’ Ο Καρλόπουλος εκτελεί το φάουλ, ο Χουάντερσον απομακρύνει εντυπωσιακά, ο Γιονδής παίρνει το ριμπάουντ και με κεφαλιά ισοφαρίζει σχετικά γρήγορα για την Δόξα, 1-1.

28’ Ωραίο και δυνατό σουτ του Σαραμαντά, ο Σικαλιάς είναι στη σωστή θέση και απομακρύνει σε κόρνερ.

30’ Τάιμ-άουτ για να δροσιστούν οι παίκτες.

38’ Η Δόξα κερδίζει έμμεσο φάουλ, καθώς ο Ζιαμπάρης γύρισε την μπάλα προς τα πίσω και ο Χουάντερσον την μπλόκαρε. Ο Σουάνης σουτάρει πάνω στα σώματα, νέο σουτ του Γκαρακλίδη, άουτ.

47’ Γύρισμα του Κυριακίδη από δεξιά, η μπάλα περνάει από πολλούς παίκτες και καταλήγει στο δεύτερο δοκάρι όπου ο αφύλακτος Αμαραντίδης πλασάρει τον Καράδαη και κάνει το 1-2.

65’ Ωραίο σουτ του Γαϊδαρτζή αποκρούει θεαματικά ο Περνίς

66’ Ο Κυριακίδης σκοράρει, αλλά και πάλι το γκολ ακυρώνεται ως οφ-σάιντ, γεγονός που προκαλεί την εκρηξη του βοηθού του Νίκου Παπαδόπουλου, Αμανατίδη.

76’ Σέντρα του Γαίδαρτζή, κεφαλιά του Μαρκόπουλου, δοκάρι, σουτ του ίδιου παίκτη και πάλι βγάζει ο Περνίς, τρίτη προσπάθεια του ποδοσφαιριστή της Δόξας αυτή τη φορά ισοφαρίζει σε 2-2.

78’ Σέντρα του Καραγκούνη, ο Καράδαης χάνει την μπάλα και ο Αμαραντίδης δίνει και πάλι το προβάδισμα στον Ηρακλή, 2-3.

81’ Ο Μαρκόπουλος στην αντεπίθεση μετά από λάθος του Τσότρα, η μπάλα στο σουτ του καταλήγει άουτ.

85’ Τετ – α – τετ του Ντος Σάντος, ο Περνίς τον σταματάει.

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Κώστας Βασιλακάκης): Σικαλιάς, Ρεβυθόπουλος, Κουρτεσιώτης, Γκαραλίδης, Παπαζαχαρίας, Πινδώνης, Κεφαλάς, Σουάνης, Γιονδής, Καρλόπουλος, Κουμπρόγλου. Β’ ημίχρονο: Καράδαης, Μουτεσίδης, Γκαρακλίδης (80’ Μπάμπουρας), Παπαζούδης, Βιτλής, Πολύζος, Ακασού, Γαϊδαρτζής, Καρλόπουλος (68’ Μαρκόπουλος), Ντος Σάντος, Σουάνης (68’ Μπουσινάκης).

ΗΡΑΚΛΗΣ (Νίκος Παπαδόπουλος): Χουάντερσον (46’ Περνίς), Μπαρτολίνι (80’ Δούμτσιος), Ζιαμπάρης (68’ Μπικιάρης), Κυριακίδης, Σαραμαντάς, Αγγελόπουλος (80’ Ρότας), Ιντζόγλου (68’ Ανδρεόπουλος), Περόνε (68’ Ρούσσος), Πασάς (80’ Τσότρας), Στάμου (46’ Β. Καραγκούνης), Μοντεϊρο (46’ Αμαραντίδης).

ΣΤΗΝ  ΚΕΡΚΙΔΑ Ο  ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΣ  ΤΩΝ  ΔΟΞΑΙΩΝ  ΦΙΛΑΘΛΩΝ .. ΔΗΜΗΤΡΗΣ  ΓΕΛΑΔΑΡΗΣ

ΚΑΙ Ο  ΓΙΑΝΝΗΣ  ΖΑΧΑΡΑΚΗΣ  ΠΟΥ  “ΜΑΓΝΗΤΙΖΕΙ”  ΟΛΗ  ΤΗΝ  ΔΡΑΜΑ

ΠΑΝΤΑ  ΠΟΙΟΤΙΚΟΥΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥΣ  ΦΙΛΑΘΛΟΥΣ   Ο  ΜΑΡΚΟΣ  ΣΑΝΤΟΣ  … ΠΕΡΑΣΑΜΕ  ΑΠΟ ΔΙΚΗΓΟΡΟΥΣ , ΣΥΜΒΟΛΑΙΟΓΡΑΦΟΥΣ  ΣΕ   ΓΙΑΤΡΟΥΣ

ΟΠΩΣ  ΠΑΝΤΑ  ΚΥΡΙΟΣ ΚΑΙ  ΧΩΡΙΣ  ΝΑ  ΔΩΣΕΙ  ΣΤΟΧΟ  ΚΑΘΗΣΕ  ΣΤΟΝ  ΠΑΓΚΟ  ΤΩΝ  ΑΝΤΙΠΑΛΩΝ  Ο ΑΝΤΩΝΗΣ  ΚΑΣΔΟΒΑΣΙΛΗΣ  ΣΤΟ  ΔΕΥΤΕΡΟ  ΗΜΙΧΡΟΝΟ (λεπτομερεια  για  λίγους οσους  καταλαβαινουν )