Φιλική μεν, βαριά δε, η ήττα(0-6) του Εθνικού Σερρών από την Κ20 του ΠΑΟΚ!

Με μία βαριά ήττα ξεκίνησε ο Εθνικός Σερρώντο πρόγραμμα των φιλικών της αγώνων, στο πλαίσιο της προετοιμασίας της για το πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής. Οι Σερραίοι έχασαν με 6-0 από την Κ20 του ΠΑΟΚ στην αναμέτρηση που έγινε στις αθλητικές εγκαταστάσεις της Ομόνοιας, ξεκίνησε με υψηλή θερμοκρασία και ολοκληρώθηκε με… ανεμοθύελλα και καταιγίδα.

Η εξέλιξη του σκορ:

40΄ Ο Μαλέσιος αφού αρχικά απομακρύνει την μπάλα προ του Μπατάεφ, ανατρέπει τον Πούφλη. Ο Μπατάεφ εκτελεί το πέναλτι και κάνει το 0-1.

55΄ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Παντεκίδη από πλάγια θέση, η μπάλα στην απέναντι γωνία, βρίσκει στο δεξί δοκάρι και καταλήγει στα δίχτυα για το 0-2.

66΄ Απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Κτιστόπουλου, αιφνιδιάζονται άμυνα και τερματοφύλακας και 0-3.

67΄ Λάθος του Κουτζαβασίλη που δεν απομακρύνει την μπάλα και ο Κουτούσης από την μικρή περιοχή πλασάρει εύστοχα για το 0-4.

79΄ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κτιστόπουλου, ο Γκουτζελάς αποκρούει αρχικά αλλά στην συνέχεια ο Κραγιόπουλος από κοντά κάνει το 0-5.

88΄ Σέντρα του Καραϊσκου, κεφαλιά καρφωτή του Κωνσταντίνου και 0-6.

Διαιτησία: Χαψάς, Μπάτζιος, Μπομπόγιας

Εθνικός Σερρών: (α΄ ημίχρονο) Μαλέσιος, Γεωργιάδης, Κασμερίδης, Σαϊνατούδης, Πολυζωίδης, Κεραμιδάς, Θυμιατής, Δημητρανόπουλος, Παπαβασιλείου, Παπίτσας, Γεράκης.

(β΄ ημίχρονο) Γκουτζελάς, Μερεσιώτης, Πολυζωΐδης.(Κωνσταντίνου), Κουτζαβασίλης.(Παπαδόπουλος), Αγγελίδης, Καραγιαννίδης, Εμμανουήλ, Βλάχος, Κούτλας, Καραμβαλάσης (Γκάλιος), Αμαραντίδης.

ΠΑΟΚ Κ20: Κουτογλίδης (70’ Μούτσα), Τοπαλίδης (65’ Γιαλαμούδης), Παντεκίδης (65’ Καραϊσκος), Χατζηδίμπας (65’ Λιάψης), Τσιαμπάζης (46’ Ράχα), Πάτραλης, Πούφλης (44’ λ.τ Κραγιόπουλος), Γλυκόπουλος (46’ Κιριλίδης), Μπατάεφ (46’ Κωνσταντίνου), Κτιστόπουλος, Ματέου (65’ Κουτούσης).