ΑΛΜΩΠΟΣ ΑΡΙΔΑΙΑΣ – Α.Ο. ΚΑΡΔΙΑΣ 2 – 2

ΑΛΜΩΠΟΣ ΑΡΙΔΑΙΑΣ – Α.Ο. ΚΑΡΔΙΑΣ  2 – 2

Μοίρασαν βαθμούς όχι τις εντυπώσεις

Το παιχνίδι ήταν πολύ καλό, οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν καλύτερα μέχρι το πρώτο 20λεπτο όταν και προηγήθηκαν στο 11’, η ισοφάριση ήρθε άμεσα για την ομάδα του Αλμωπού που στη συνέχεια ανέβασε στροφές, πίεσε και θα μπορούσε να είχε το προβάδισμα αν ο Λάζαρος Ελευθεριάδης δεν ήταν επιπόλαιος στην τελική προσπάθεια.

Στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο, ο Αλμωπός είχε την μεγάλη ευκαιρία με τον Κώστα Διαμαντίδη που με φοβερό σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι στο 54’. Από εκεί και πέρα το παιχνίδι είχε δραματική εξέλιξη, οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 77’ όμως δεν κράτησαν για πολύ το προβάδισμα καθώς ο Αλμωπός έφτασε στην ισοφάριση στο 83’ και η μεγάλη ευκαιρία των φιλοξενουμένων όταν ο Δούκας έπιασε ψιλοκρεμαστό σουτ και ο Μένιος έκανε την απόκρουση του αγώνα με την βοήθεια του οριζοντίου δοκαριού.

Τα γκολ

11’ Ο Κωνσταντινίδης από λάθος του Μιχαηλίδης το 0-1.

12’ Ο Διαμαντίδης εκμεταλλεύεται σύγχυση στην άμυνα της Καρδίας και με πλασέ κάνει το 1-1.

77’ Ο Προσκυνητόπουλος με σουτ κάνει το 1-2

82’ Με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ο Διαμαντίδης ισοφαρίζει σε 2-2

Διαιτήτευσαν οι κ.κ. Πολυχρόνης, Βρούζος, Μηνούδης (Πιερίας).

ΑΛΜΩΠΟΣ ΑΡΙΔΑΙΑΣ (Γ. Τυριακίδης): Μένιος, Κιουλτσόπουλος (55’ Παπασυμεών), Μιχαηλίδης, Μουρατίδης, Παπαζούδης, Ζαρογιάννης (75’ Σιδηρόπουλος), Διαμαντίδης, Ελευθεριάδης, Καπουσούζης (66’ Καμπάνης), Κοβάτσης, Καραγιάννης.

Α.Ο. ΚΑΡΔΙΑΣ (Β. Αλεξόπουλος): Φαρμάκης, Βόσδου, Κουκουρώνας, Μπιμπισίδης Γ. Μπιμπισίδης Δ., Μαύρης (63’ Γίδαρος), Ξανθόπουλος (87’ Μάντζιος), Στεφανίδης, Κωνσταντινίδης (80’ Δούκας), Χαρίσης, Προσκυνητόπουλος.