ΑΠΕ ΛΑΓΚΑΔΑ – ΔΟΞΑ ΠΡΟΣΚΥΝΗΤΩΝ 1 – 0

ΑΠΕ ΛΑΓΚΑΔΑ – ΔΟΞΑ ΠΡΟΣΚΥΝΗΤΩΝ  1 – 0

Τα βρήκε σκούρα

Πολύ πιο δύσκολα απ’ ότι περίμενε, η ΑΠΕ Λαγκαδά επικράτησε της Δόξας Προσκυνητών με σκορ 1-0, μην μπορώντας σε πολλές ευκαιρίες που έκανε να νικήσει τον πολύ καλό τερματοφύλακα των Κομοτηναίων Περτσά που ήταν και το κεντρικό πρόσωπο της αναμέτρησης με τις πολλές και σωτήριες αποκρούσεις του. Υέλος καλό για του Λαγκαδιανούς που με τη νίκη αυτή παρέμειναν στην 2η θέση και δύο βαθμούς πίσω από τον Απόλλωνα Κλαλαμαριάς.

9’ Σουτ του Ντούγκα μπλοκάρει εύκολα ο γκολκίπερ των Προσκυνητών Περτσάς.

16’ Ευκαιρία με τον Καρακατσάνη για το Λαγκαδά, μπλοκάρει το σουτ του ο Περτσάς.

32’ Δοκάρι με τον Καρακατσάνη για τον Λαγκαδά.

36’ Σουτ του Παυλίδη, αποκρούει σωτήρια ο Περτσάς.

39’ Νέο σουτ από τον Παυλίδη νέα απόκρουση από τον Περτσά.

40’ Πάλι ο Περτσάς αποκρούει πλασέ του Καρακατσάνη, από πάσα του Πολύζου.

45+2’ Νέα απόκρουση του Περτσά σε σουτ του Καρακατσάνη.

53’  Από γύρισμα του Κελεσίδη, ο Εμρέ με τακουνάκι στέλνει τη μπάλα πάνω στο Ρίζο.

59’ Κεφαλιά του Πολύζου, μπλοκάρει ο πορτιέρο των Κομοτηναίων.

67’ Με ωραίο σουτ ο Παναγιωτούδης κάνει το 1-0.

77’ Σουτ από τον Ντούγκα αποκρούει ο Περτσάς.

82’ Φάουλ- πάσα από τον Δραγανίδη, ο Κίτσος την κεφαλιά, διώχνει σε κόρνερ ο Ρίζος.

83’ Ο Γιαννακιτσίδης προλαβαίνει τη μπάλα πριν βγει άουτ την βγάζει μέσα στην περιοχή και ο Κλης για λίγο δεν μπορεί να τη βρει για να τη στείλει στα δίχτυα.

88’ Ο Περτσάς σε μία από τις πολλές επεμβάσεις του σήμερα αποκρούει το σουτ του Ντούγκα στο τετ α τετ.

Διαιτήτευσαν οι κ.κ. Δημητριάδης, Μαλανδρής, Πασσιαλής (Χαλκιδικής).

ΑΠΕ ΛΑΓΚΑΔΑ (Αγγ. Κατηκαρίδης): Ρίζος, Καραμπάς (46’ Ξανθόπουλος), Πολίτης, Μπάρμπας, Καραμανλής, Παναγιωτούδης, Ντούγκα, Καρακατσάνης, Παυλίδης (58’ Κρυστάλλης), Πολύζος, Αχαλινόπουλος (81’ Κοντέων).

ΔΟΞΑ ΠΡΟΣΚΥΝΗΤΩΝ (Γ. Κλειτσιώτης): Περτσάς, Κελεσίδης, Μόσχος, Κίτσος, Λειβαδιώτης (68’ Ιωαννίδης), Τρίχας, Εμρέ, Δραγανίδης, Σερίφης (56’ Γιαννακιτσίδης), Κλης, Δημητριάδης (84’ Μανδύλας).