ΑΠΕ ΛΑΓΚΑΔΑ – Φ.Σ. ΚΟΖΑΝΗ 2 – 2

ΑΠΕ ΛΑΓΚΑΔΑ – Φ.Σ. ΚΟΖΑΝΗ  2 – 2

Έσπασε το σερί, βαθμός ανάσα για την Κοζάνη

Το νικηφόρο σερί της ΑΠΕ Λαγκαδά πήρε τέλος το απόγευμα της Κυριακής, όταν στον αγώνα με αντίπαλο την ομάδα της Κοζάνης υποχρεώθηκε σε ισοπαλία με σκορ 2-2, παρά το ότι προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο με σκορ 1-0, μετά από τέρματα των Κράββαρη στο 5’ και με 2-0 λίγο μετά την έναρξη της επανάληψης, στο 50’ με 2-0 με τον Καρασταύρο. Στο τέρμα αυτό διαμαρτυρήθηκαν οι φιλοξενούμενοι θεωρώντας ότι ο σκόρερ ξεκίνησε την κούρσα του από εμφανή θέση οφ  σάιτ. Οι παίκτες της Κοζάνης δεν τα παράτησαν, μείωσαν σε 2-1 στο 70’ με τον Δούμα, για να έρθει το 90’ όταν ο Βουτσιώτης κέρδισε πέναλτι, το εκτέλεσε ο ίδιος και έκανε το τελικό 2-2.

Διαιτήτευσαν οι κ.κ. Συμεωνίδης, Θεοδώρου, Βρόζος (Πιερίας).

ΑΠΕ ΛΑΓΚΑΔΑ (Θ. Γιαμουρίδης): Καλογεράκης, Λεμονής (76’ Τσερκέζης), Πολίτης, Αθανασίου, Καραμανλής, Σακαλής, Ντούγκα (55’ Βεϊδαμενίδης), Παναγιωτούδης, Κράββαρης, Καρασταύρου, Ξανθόπουλος.

Φ.Σ. ΚΟΖΑΝΗ (Γ. Παρασκευάς): Τζόρτζεβιτς, Δινοβίτσης (46’ Βουτσιώτης), Τραυλός, Τάχιας, Ηλίας, Ηλ. Τσικόπουλος, Γιάννης Τσικόπουλος, Τσαγκαλίδης (80’ Ζαχαριουδάκης), Δούμας, Καπετάνος (68’ Δημ. Παπαδόπουλος), Χαματάι.